ölü kedi sıçraması – bitsözlük – kripto bilgi kaynağı
ölü kedi sıçraması, teknik analizde bir fiyat grafiği modelidir. uzun vadeli bir düşüş eğiliminde olan ve kısa bir toparlanmayı temsil eden varlıklarda meydana gelir, ardından önceki en düşük seviyeye geri döner ve aşağı yönlü hareket devam eder.

ölü kedi sıçraması, daha spesifik olarak, bir hisse senedinin, kripto para biriminin veya azalan bir trendin ortasında kısa vadeli iyileşme gösteren diğer herhangi bir varlığın bir piyasa modeli veya davranışıdır. büyük bir düzeltme veya aşağı hareketten sonra bir varlığın kısa ömürlü bir yukarı hareketi olabilir. terim, "ölü bir kedi bile belirli bir yüksekliğe düşürülürse sıçrar" sözünden kaynaklanmaktadır.
yeterince fazla sayıda düşüş eğilimi gösteren trader, daha önce başlattıkları kısa vadeli işlemleri kapattığında veya benzer şekilde long işlem açan trader, bir varlığın dibe vurduğuna inandığında ve uzun işlemler açmaya başladığında gerçekleşebilir.

ölü kedi sıçraması bir devam modelidir, yani gerçekleştikten sonra fiyat hakim uzun vadeli yönünde hareket etmeye devam eder. bu modelin tehlikesi, ilk başta bir varlığın genel eğiliminin tersine çevrilmesi olarak görünmesi, boğa traderlarının ve yatırımcılarının sadece fiyatın daha sonra düşmeye devam etmesi için uzun süre devam etmesine yol açmasıdır.