confessions

yoda

yeni - Yazar

  1. toplam giri 18
  2. takipçi 4
  3. puan 117

poloniex'in satışı

yoda
Herkesin malumu dev şirket circle'in bünyesinde barınan bir alt kuruluş olan poloniex borsası hedef büyüterek amerikan pazarından çıkıp global pazarda yer alma adımı ardından gelen makul satış kararı.

binance'in abd kararı

yoda
binance'in trafiğinin büyük çoğunluğunu oluşturan ülke adına aldığı riskli karar. tabi binance.us gibi alternatiflerle arayı kapatacağını bildirse de bunun ne zaman gerçekleşeceği ve o süre zarfında amerikalı yatırımcıların başka kapılara yönelip yönelmeyeceği belirsizlik konusu.

rüyalara giren kripto

yoda
sürekli yeşil kırmızı mumlara bakıp ordan burdan çizgiler çeken, tarayıcısında tradingview ve cmc'nin hiç kapanmadığı biz kripto severlerin sık yaşadığı olaydır. piyasanın psikolojisinin bilinçaltına işlemesiyle gündüzler gibi gecelerin de grafiklerle, fiyat hareketleriyle, pumlarla, dumplarla geçmesidir.

etf

yoda
exchange trade funds, yani borsa yatırım fonu; emptia, hisse senedi, tahvil gibi değerler baz alınarak oluşturulan değerdir. bu değerler hisse senedi gibi alınıp satılabilir. bitcoin için bugüne kadar bir çok etf başvurusu yapılmasına rağmen bir çoğu çeşitli sebeplerden dolayı reddedildi.

devletlerin kripto paraları

yoda
devlet elinden çıkan merkezi paralardır. sürekli diğer kripto paralarla karşılaştırılır veya alternatif gösterilir ama işin özünde ikisi başka dünyaların insanlarıdır. tek ortak yönleri ise blockchain tabanları. onun dışında devletlerin çıkardığı kripto paraların banka hesaplarımızdaki sanal rakamlardan hiçbir farkı yoktur.

bitcoini ilk ondan duydum

yoda
aslına bakılırsa ilk birinden değilde internette gezerken rastgele görmüştüm ama pek aldırış etmemiştim. tabi sene 2014. tam manasıyla öğrenmem ise ilk mehmet hamdi bol ve alp ışık'dan olmuştur. yanı ilk onlardan duydum desem yanlış olmaz. kendilerine taa o zamanlarda bu camiaya kattıkları değerler için teşekkürü bir borç bilirim.