confessions

yasin

yeni - Yazar

  1. toplam giri 63
  2. takipçi 11
  3. puan 472

coingeo

yasin
1 Ocak 2020 tarihinde açılacak olan kriptopara borsası. Güzel bir de airdrop düzenlemişler. Borsaya kayıt olup, e-posta adresini onaylayan herkesin borsa cüzdan hesbına 1000 XLAB coin yüklüyorlar. Üstelik KYC zorunluluğu da yok. İlgilenenler buraya tıklayarak kayıt olabilirler.

clicks genie

yasin
e-posta adresinize günlük 4-5 tane reklam göndererek, bunlara tıklamanız halinde BTC ile ödüllendiren servis. yaklaşık iki aydır kullanıyorum, ödemelerde sıkıntı yok. burada detaylı anlatımı yapılmış.

publish0x.com

yasin
Medium ve Steemit gibi bir kişisel blog platformu. Her üye en fazla üç blog oluşturabiliyor. İstediğiniz dilde yazılar yayınlayabileceğiniz Publish0x'in benzerlerinden en büyük farkı, bu platformda para kazanabilmek için yazar olmanıza gerek yok. Sitede yayımlanan blog ve yazıları okuyarak da para kazanabiliyorsunuz. Dileyenler yazarlık için de başvurup, blog yazarak kazançlarını arttırabilirler. Yalnız yazar olacak arkadaşların dikkat etmesi gereken bir nokta, yayınladıkları içeriklerin tamamen orijinal, kendilerine ait olması gerekiyor. Başka sitelerden kopyala-yapıştır yazılar tespit edilmesi halinde anında hesabınız kapatılır.

Site şu anda 4 farklı kripto para ile ödeme yapıyor. Bunlar; BNTY, dai, HYDRO ve BAT. Ayrıca her okuduğunuz yazıdan ne kadar kazanacağınızı da siz belirliyorsunuz. Bunu biraz açıklayalım. Örneğin bir yazı okudunuz, yazının en alt kısmında bir pencere göreceksiniz. Bu pencerede, yazı için belirlenen ödülün yüzde kaçını yazar, yüzde kaçını okuyucu (siz) alacak onu belirliyorsunuz. (Yazara asgari %20 vermeniz gerekiyor. İsterseniz tamamını da yazara verebilirsiniz.) Bu şekilde her on dakikada bir bahşiş gönderip alabilirsiniz.

Yanlış anlaşılma olmasın, bu bahşişler sizin cüzdanınızdan değil, sitenin kendi ödül havuzundan veriliyor. Yani bu siteyi takip ederek sadece kazanabilirsiniz, kaybetme şansınız yok. :)

Siteden faydalanabilmek için üye olmanız gerekmekte. Üyelik için herhangi bir para yatırmanıza, KYC yapmanıza falan gerek yok. Buraya tıklayarak kolayca üye olabilirsiniz.

abdullah çiftçi

yasin
stratejist diye geçinen, iktidarın hoşuna gidecek analizler yayınlayan, bir çok ihtimali farklı zamanlarda dile getirip, bir tanesi gerçekleşince "ben demiştim" diye hava atmayı çok seven, kripto para meselesine herkesten sonra girmiş, "çok büyük balon ve dış güçlerin oyunu" olduğuna dair sözde analizler yayınlamış, hükümet yetkilileri blockchain meselesine olumlu yaklaşınca bir anda kendini fenomen ilan etmiş ve kripto para güzellemeleri yapmaya başlamıştır. Uzak durmakta fayda var.

cryptonight

yasin
CryptoNight, sıradan bir bilgisayarın CPU'su ile uyumlu olarak çalışabilecek şekilde tasarlanmış bir iş kanıtlama algoritmasıdır. Ayrıca, CryptoNote'un arkasındaki teknolojidir ve çalışma şekli Bitcoin ve Ethereum ile kıyaslandığında oldukça farklıdır.
CryptoNight'ın en önemli özelliği, ASIC cihazlarını kullanarak madencilik gücünü arttırmanın daha zor olmasıdır. Bu sayede madenciliğin neredeyse merkezileştirilmiş sistemlerden ziyade dağınık biçimde yapılmasına yardımcı olacağı düşünülmektedir.

cryptonote

yasin
merkezi olmayan, gizlilik odaklı kripto paraları destekleyen uygulama katmanı protokolüdür. Bitcoin'den farklı olarak, CryptoNote işlemleri, parayı kimin gönderdiğini veya aldığını, tüm bunlar blok zinciri üzerinde şifreli olarak kaydedildiği için takip edilemez.

delist

yasin
Sadece hacim düşüklüğü değil, bazen borsa sahibi sırf gıcıklığına da delist edebiliyor maalesef. İstediğiniz kadar güvenilir borsa deyin, coin istedi kadar sağlam olsun, sonuçta bu piyasa kuralları olmayan bir piyasa ve böyle piyasalarda -her yerde olduğu gibi- parası olanın sözü geçer. Siz istediğiniz kadar teknik analiz kasın, temel analizin dibine vurun, emin olun son sözü balinalar söyler. Kısaca binance kurucusu cz, sırf gıcık olduğu için önce bcn sonra da bsv gibi coin'leri bir anda delist ediverdi. Ve bu bir güç gösterisiydi aslında...

justin sun

yasin
tron'un kurucucu. Eski ripple personeli. Forbes'in 30 yaş altı en başarılı işadamları listesine 3 defa girmiş. Bir pazarlama dehası. Kriptopara ve blok zincir alemine aman aman bir yenilik ve teknoloji getirmeyen tron'u markette ilk 10'a sokması bunun ispatıdır.

tron

yasin
Tron, geçtiğimiz boğa sezonunda yüzleri ziyadesiyle güldürmüş, akabinde en hızlı düşen coin olmuştu. erc-20 olmaktan çıkıp kendi ağına geçmesi dahi fiyatta kayda değer bir artış sağlamamıştı. O günlerden bugüne tron ve kurucusu justin sun ağır eleştiriler almış ve almaya devam etmektedir. Ben bu eleştirilerin bir kısmına katılmakla beraber, çoğunluğuna katılmıyorum. Hele ki tron'un shitcoin diye adlandırılması tamamen haksızlık. Evet, tron teknolojik olarak bir yenilik getirmiyor ama zaten hiç bir zaman böyle bir iddiaları olmadı! En başından beri kendilerini "açık kaynaklı eğlence platformu" olarak tanımlıyor. Ve bu alanda da çalışmalarını sürdürüyorlar. Piyasa shitcoin dolu ve bunların çoğunluğu yakın zamanda tarihe karışacak ama bir pazarlama dahisi olan justin sun projenin arkasında olduğu sürece tron'a hiç bir şey olmayacaktır diye düşünüyorum.
0 /