confessions

wolfe

yeni - Yazar

  1. toplam giri 53
  2. takipçi 15
  3. puan 377

zincir akademi

wolfe
mesut gülece'nin paylaşımıyla haberdar olduğum, gerçekten bir çok kaynak ve aracın tek bir yerde toplandığı güzel bir platform. birilerinin bu topluluk için birşeyler yaptığını görmek umut verici. emeği geçenleri tebrik ederiz. elinize sağlık.

eos

wolfe
merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesi ve barındırılmasına olanak tanıyan dağıtılmış platform sistemidir. 2017'de en yüksek ico geliri toplayan kripto para olarak bilinen, ağ genişliği ve kullanılırlığı konusunda diğer rakiplerini geride bırakan coindir.

harmony

wolfe
an itibariyle gerçekleşen binance ieo'su. dün ss'ler alındı. geçtiğimiz ieo'ları bakınca beklenti yine oldukça yüksek. binance güzel oynuyor. şahsen içime hiç sinmediği için uzak duruyorum.

trailing stop

wolfe
takip eden stop emridir. fiyat yükseldikçe stop noktası da kendini belirlenen oranda yükselterek hareket eder. böylelikle herhangi bir işlem yapmadan ani pump dump durumlarında karlı bir şekilde satış yapılmış olur.

sosyal mühendislik

wolfe
belirlenen hedefi hegale etmek adına, kullanılabilecek tüm bilgi çalma yöntemlerine sosyal mühendislik denir. yani bir hacklenme olayında olay aslında sadece bilgisayardan kodları kırmak değildir. elinde hedefi hakkında hiçbir gerçek bilgiye sahip olmayan birisinin hedefi hacklemesi çok zordur. tabi şu sıralar özellikle fenomenlerin hacklenme hadisesi tam anlamıyla bu başlığın konusu. hackleyen şahıs farkettirmeden karşı taraftan toplayabildiği kadar veri toplar ve bi şekilde kullanıcıya veri aktarmaya çalışır. bu işlemler hackin en önemli kısımlarını yani sosyal mühendisliği oluşturur. o yüzden bilinmeyen kaynaktan gelen mail ve mesajlar münkün mertebe açılmamalıdır. kişisel bilgiler ulu orta belirtilmemelidir. hacklenmemek için hacker gibi düşünmek önemlidir.

opera

wolfe
yenilikçi ve pratik çözümleriyle benim gözümde ilk sırada olan tarayıcıdır. şimdiye kadar mining koruması, reklam engelleme, vpn, kripto para cüzdanı. daha ne yapsın dedirten türden. en güzel yanı bunların hepsini eklentisiz ve ücretsiz veriyor olması.

düzeltme

wolfe
bir değerin belli bir süre yükselişi ardından kar satışlarının gelmesi ve fiyatın aşağıya inmesidir. bu duruma düşüş değilde düzeltme denmesinin sebebi, düşüşten sonra yükseleceği düşüncesidir. düzeltmelerde şişen indikatörler normale döner ve daha sağlıklı yükselişler için ortam oluşturur.

1500 dolara ico çıkarmak

wolfe
özellikle geçtiğimiz sene patlayan ico piyasası , ico çıkaran projeler kadar anahtar teslim proje hazırlayanlara da güzel pazar oluşturdu. özellikle rus firmalardan bildiğim kadarıyla bu işi yapan çok fazla şirket var ve fiyatlar 1500 dolara kadar inebiliyor. bu fiyatın içinde projenin kodlanması, web sitesi hazırlanması var. kullanıcıya kalan tek şey pazarlamak.

işlem hacmi

wolfe
borsalar için güvenilirlik endekslerinden bir tanesidir. bir çok borsa yapay işlemlerle veya trade yarışmaları ile bu hacmi artırmak isteselerde bir süre sonra gerçek hacimleri ortaya çıkmaktadır. kullanıcı açısından ise hacmin yüksek, al-sat arası boşluğun az olması her zaman iyidir. sonuçta herkes mal alıp satarken fiyatı oynatmadan en ideal fiyattan işlem yapmak ister.

balon söylemi

wolfe
yükselen varlıklarda sıklıkla duyduğumuz, fiyatın aşırı şiştiğini belirten ifadedir. bitcoinin yükselişe başlaması ile de uzman analistler tarafından duyacağımıza şüphe yok.

ieo

wolfe
binance ile adını duymaya başladığımız sonrasında ise bir trend haline dönüşerek bir çok borsayı saran para toplama sistemidir.

yüzde 51 saldırısı

wolfe
ağın madencilik gücünün yüzde 50 sinden fazlasının tek elde toplandığı durumdur. aslına bakılırsa bu durum gerçekleştiğinde ortada net bir atak durumu yoktur ancak tüm insiyatif gücü elinde bulunduran madenci havuzuna kalmıştır. istediği takdirde işlem onaylarını ve transferleri durdurabilir. buda temelleri merkeziyetsizlik üzerine kurulan kriptoda bize bir kez daha ne kadar merkeziyetsiziz sorunu sorduruyor.

kriptoda enerji sarfiyatı

wolfe
bitcoinin harcadığı enerji küçük bir devletinkiyle aynı olduğudur. işin diğer yönünden bakınca ise bitcoinin ortadan kaldırdığı bankalar, aracılar, işçi gücü ... harcadığı enerjiyi fazlasıyla telafi eder düzeyde.
0 /