confessions

voltran

yeni - Yazar

  1. toplam giri 39
  2. takipçi 11
  3. puan 221

coinzilla

voltran
coinzilla.com adresindeki kripto reklam aracı şirketi. google adwords ve google adsense'in birleşimi diyebiliriz. en güzel yönü reklam aldığı firmalar kripto ile alakalı ve reklam yayınladığı sitelerde aynı şekilde. direk hedef kitle.

likidite

voltran
ingilizce liquidity kelimesinden gelen, kısa tanımı nakde çevirebilme kolaylığı olan ifadedir. yapılan işlemin hacmine bakmaksızın fiyat hareketlerine sebep olmadan işlemin gerçekleştirilebilmesi durumudur. yetersiz likidite durumlarında yapılan hacimli işlemler fiyatta dalgalanmalara sebep olur.

dead cat bounce

voltran
türkçesi ölü kedi sıçraması olan, düşüş trendinde olan piyasada görülen kısa süreli görülen yanıltıcı yükseliş hareketidir. bu yanıltıcı hareket sonrası piyasa düşmeye devam eder.

manipülasyon

voltran
fiyat hareketleri üzerinde aşağı veya yukarı yönlü baskı oluşturabilmek ve olağan akışı değiştirmek, hızlandırmak adına kasıtlı olarak yapılan yanıltıcı işlemler veya söylemlerdir.

uzun vadeli düşünüyorum yalanı

voltran
nelerini gördüğümüz bu piyasada özellikle sürekli bişeyleri shilleyen ve cebinde sürekli yeni para varmış gibi her hafta başka bi mala yatırım yapan, yaptığı yatırım iyi yükselirse ilerleyen zamanda sürekli insanların yüzüne vuran, düşerse sanki hiç almamış gibi yapan veya ben şuradan satmıştım zaten diyen, herkez kaybederken ne hikmetse çoğunlukla kazanan tiplemelerin ağzına sakız olan bir sözdür. sözün veya her bu sözü kullanan kişinin bir kabahati yok, ama aradan bir iki böyle tip çıkınca, sözünde adı çıkıyor elbet.

sat

voltran
satoshi'nin kısaltması olarak kullanılan sayısal değer birimidir. 1 bitcoinin yüz milyonda birine denktir. yani 100.000.000 sat 1 bitcoin eder. ara birimleri ise; 100 sat 1 bit, 1.000.000 sat 1 bitcent şeklindedir.

küresel kriz beklentisi

voltran
gelişmemiş ülkelerden başlayarak sırasıyla gelişmekte olan ve gelişmiş ülkeleri etkisi altına alacağı düşünülen uzun ve yavaş bir etkileme süreci olan kriz beklentisidir. şahsi görüşüm hali hazırda bu sürecin başladığı ve gelişmemiş ülkelerde(çeşitli arap ve afrika ülkekeri) uzun zamandır kendisi hissettiren sonrasında venezuela gibi gelişme aşamasına yeni girmiş ülkelere sıçrayan ve türkiyeyi de içerisinde bulunduğumuz duruma sokan, amerika, rusya, çin, japonya için ise yavaş yavaş sinyallerini vermeye başlayan büyük dünya krizi olacaktır. sonrasında ise bilgi ve teknolojiye dayalı dünya güç dengelerinin yeniden şekilleneceği kanaatindeyim.

kripto para piyasasının yatırımcı profili

voltran
piyasanın büyük çoğunluğu daha önce hiç borsa tecrübesi dahi olmayan ve birilerinin bak 10x yaptı kaçırma 100x yapacak dediği için girdiği tiplemelerden oluşuyor. ee durum böyle olunca da hiç işden anlamayan adamları üstad, hoca, fenomen ilan ediyorlar. ha demiyorum ki hepsi böyle. ama ne adamlar gördüm haybeye sallayan sonra konusunu dahi açmayan. kısacası piyasanın yeni olması ve popülaritesinin yüksek olması her kesimden insanı çekiyor içine. ben bugüne kadar hiç bir insanın tarla satıp o parayla bist'de işlem açtığını görmedim lakin bizim piyasada buda var. medya zaten çok ayrı kafalarda. cnn türk de izlediğim bir haberde spiker blockchain teknolojisinin mesleklerin çoğunu ortadan kaldıracağını söylüyordu ve bu meslekler arasında doktorluk da vardı. kahkaha atılası türden. medya bunu yapıyorsa bilinçsiz yatırımcı neler yapar.
0 /