confessions

tuffy

yeni - Yazar

  1. toplam giri 19
  2. takipçi 5
  3. puan 101

algo

tuffy
diğer adıyla algorand olan proje, vault adında yeni bir teknoloji geliştirerek blockchain aracılığı ile saklanan veri boyutlarını düşürerek sıkıştırmaya imkan veriyor. ilk satış aşamasında coinlerin sadece 0.25 lik kısmı için tanesi 2.4 dolardan satılarak 60 milyon dolar toplandı. yani toplam değeri 24 milyar dolar. şu an bu fiyattan piyasaya girse markette 3. sıraya oturur.

facebook kripto sakinleri

tuffy
facebook'da takılan bu piyasaya kıyısından köşesinden bulaşmış veya bulaşmak isteyen giriş seviyesi insan toplulukları. ben arada bir bakıyorum, güleyim mi ağlayayım mı bilmiyorum ama facebook'da bu iş gerçekten vahim. twitter ona göre üst düzey kalıyor.

bitcoin ile ödeme

tuffy
alıcı taraflı komisyon ve hız açısından pek cazip olmayan, satıcı taraflı ise güzel reklam malzemesi olarak kullanılabilecek ödeme yöntemidir. lightning network de dahil zorlama yöntemlerle cazip hale getirilmeye çalışması bugün çıkıp birilerinin ben gram altınla alışveriş yapmak istiyorum demesiyle eşdeğerdir. benim düşüncem, bitcoin yatırım ve endeks aracıdır ödeme yöntemi değil.

ticaret savaşları

tuffy
küçük ülkeler arasında olduğunda diğer ülkelerin çok fazla etkilenmediği ancak iş büyük ülkelere sıçrayınca tüm dünyanın istemsizce etkilendiği, çıkarların uyuşmazlığı, dengelerin bozulması ve bazı ülkelerin özellikle abd'ye bir dakika kardeşim biz de varız bu dünyada demesiyle ortaya çıkan ve şahsi görüşüm tüm olayın abd kaynaklı olduğu silahsız soğuk savaştır.

önce fenomen olup sonra sinyal grubu kurmak

tuffy
piyasada uzun zamandır bulunan biri olarak çok kez şahit olduğun olaydır. önce insanlara faydalı olmak için bu yola çıktılarını ve hiç maddi karşılık beklemediklerini söylerler, sonra sayıca güzel etkileşimler yakalarlar ve bir bahane ile paralı grup kurarlar. tabi piyasada olayları anlamaktan uzak çok insan olduğundan bunları üstün zeka sanıp biad edercesine ne derse yaparlar. tek kelime kötü birşey söyleyeni direk gammazlarlar.

binance bakıma giriyor

tuffy
bunu binance yaptığında arkada ne bakımı yapıyolar acaba diye düşündüğüm olaydır. sen onlarca mühendis çalıştır ama gel gör ki ikide bir bakım ve uzun süren bakımlar. yani bu işten anlamasak yeriz de işte...

brave browser

tuffy
sitelerin ve arama motorlarının pek sevmediği reklam engelleyici addblocker ların kullanımını azaltacak, hem kullanıcının hem de sağlayıcının pay alarak memnun oldukları güzel bir sistemi hayata geçirmiş tarayıcıdır. bu işi yapmayı vaad eden blockchain projeleri olsa bile sağlam ve çalışır sistemiyle brave her zaman bir adım önde.

binance

tuffy
bir çok ülkede konferanslar ve buluşmalar düzenleyerek halkın ilgisini sürekli üzerinde tutan, sade ve kullanışlı arayüzüyle de dikkatleri çeken borsadır.