confessions

samson

yeni - Yazar

  1. toplam giri 27
  2. takipçi 7
  3. puan 173

papara

samson
internet üzerinden güvenli alışveriş, ödeme ve transfer imkanı sunan bddk sanal para lisanslı türk ödeme sistemidir. Türk kripto para borsalarının bir çoğu tarafından kullanımına imkan verilmektedir. aynı zamanda debit kartı'da mevcuttur.

dos network

samson
gerçek zamanlı veri, olay ve hesaplama gücünü, akıllı sözleşme destekli güvenilir, verimli ve ölçeklenebilir şekilde sunmayı hedefleyen blockchain tabanlı oracle hizmet ağı. kısaca akıllı sözleşmeler ve dapp'lar ile, ağ dışı gerçek veriyi birleştirmeyi sağlar.

ticaret savaşları

samson
çoğu ülke arasında yaşanan ancak son dönemde huawei hamlesi ile dozun git gide yukarı taşındığı savaştır. bugüne kadar yaşadığımız tecrübeler bize bu savaşların ülkeler için alternatif parasal ticarete yönelttiği yönünde. rusya ve türkiyenin kendi para birimleriyle ticarete başlaması gibi. bu bir çözümdü fakat sonuç olarak devlet paralarında dolar indeksli hareket ettiği için dolaylı da olsa kötü etkisi hissediliyor. devletler ve insanlar bu noktada sınırlı sayıda üretime sahip ve aynı zamanda herhangi bir otoritenin kontrolünde olmayan, altın, gümüş ve kripto gibi varlıklara dönüş çabasına giriyor. ve tabii ki buda hem devletlerin ekonomi normalleşmesi, dolar balonunun söndürülmesi ve yeni bir düzen kurulması yolunda yapı taşı rolü oynuyor.

coin burn

samson
coin veya tokenin önceden belirlenen kısmının belirlenen tarihlerde yakılarak yanı yok edilerek dolaşımdan çıkarılmasıdır. bu olayın asıl amacı toplam arzı azaltmaktır. genelde yakma olayının ardından fiyatta yükseliş olması beklenir.

bitcointalk

samson
türkiye ip'lerinden veya vpn kullanımında sürekli sıkıntı yaşadığım ve sonunda tor'a başvurduğum forumdur. çok fazla içerik var ve kaliteli içerik bulmak zor. bitsözlüğün bu anlamda ileriye yönelik kaliteli içerik ve yazarlarıyla gerçek kripto muhabbetlerinin döndüğü bir ortam olacağını düşünüyorum.

al-sat vs hodl

samson
kazanç vs zenginlik. şahsen olaya bakışım bu yönde. iki işlemi de yapmış biri olarak al-sat ile ayıda güzel kazanılabilir ancak boğada uçup gidecek olan projeyi yüzde 10 görünce satmak pek mantıklı gelmiyor.

fatihhamurcu

samson
kendisinden kripto dışında da kişisel güvenlik ve bilişim konusunda bir çok bilgi edindiğimiz, hatta twitlerinden kaynak niteliğinde arşiv oluşturduğum siber güvenlik uzmanıdır.

rookie

samson
kripto ve izmir kelimelerinin yanyana getirilmesiyle oluşturulan isim tamlamasının kısaltmasıdır. camiaya destekleri ile bilinen kripto fenomenidir.
0 /