confessions

liebert

yeni - Yazar

  1. toplam giri 23
  2. takipçi 6
  3. puan 147

tangle

liebert
hedef odaklı, ölçeklenebilir, bloksuz dağılımlı, işlem ücreti olmadan transfer olanağı sağlayan blockchain alternatifi, kriptoda ismini iota ile sık duyduğumuz teknoloji.

eos

liebert
en hızlı merkeziyetsiz dapps geliştirme fikri ile dan larimer önderliğinde ortaya çıkan projedir. çıktığı günden bu yana teknik ve takımsak sorunlar yaşasada markette kendi yerini korumuştur. en büyük rakipleri eth ve neo olan proje sık sık ethereumun yerini alması iddiasıyla gündeme gelir. gerçekçi bakmak gerekirse şu an için öyle bir durum söz konusu gözükmüyor lakin ilerleyen zamanlarda neden olmasın. hele ki ethereum ölçeklenebilirlik sorununu henüz çözememişken.

cardano

liebert
kısaltması ada olan cardano; ödeme ve kontrol olmak üzere 2 katmandan oluşan, merkezi olmayan uygulamalar için geliştirilmiş platformdur. bir çok projede olduğu gibi cardano'da şüphesiz diğer özelliklerinden taviz vermeden ölçeklenebilirliği çözmeyi, aynı zamanda güvenli veri transferi, gelişmiş akıllı sözleşmeler ve dapp'lar gibi bir çok özelliği bünyesinde barındırmayı hedeflemektedir. özellikleri; pos konsesus'u ile geliştirilmiştir ve tamamen açık kaynak kodludur. geliştirdikleri algoritmanın adı ise ouroboros. bildiğim kadarıyla özelliklerinden biri ise ilerleyen dönemlerde tenik ve sistemsel değişimler, güncellemeler için, diğer bir çok sistemde gerek duyulan forka ihtiyaç duymadan entegrasyona imkan sağlayan yapıya sahip olması.

squanch

liebert
türk kripto topluluğunun ilklerinden ve de öncülerinden. kendisinin bu camiada yaptıklarıyla tüm topluluğa faydalı olduğunu düşündüğüm sayılı bireylerden. piyasa ilk girdiğim zamanlarda kendisine dm'den çözemediğim bir sıkıntıyı sormuştum, sağolsun kırmadan hemen dönüş yaptı yardımcı oldu. muhabbit ve discord yayınlarını anlatmaya gerek yok :)

neo

liebert
transfer ücreti olmayan, açık kaynak kodlu platform koinidir. 2017-2018 döneminde yüzdelik olarak en çok değer kazanan projedir. an itibariyle ağın ethereum kadar yoğun işlem hacmine sahip olmasada arkasında çin gibi bir desteğin olması gelecek adına olumlu görünüm oluşturur. bolt son zamanlarda çok konuşulan neo altyapısını kullanan projedir.

tomo

liebert
geçtiğimiz aylarda kendi mainnetine geçtikten sonra güzel bir ivme yakalayan platform coinidir. çoğu kriptovarlık için büyük problem olan ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi amaçlayan proje, posv algoritması ile çok kısa bir sürede ve düşük komisyonlarla bunu sağlıyor. projenin hedefleri arasında özek zincir oluşturma ve donanım entegrasyonu da bulunuyor.
0 /