confessions

lambo

yeni - Yazar

  1. toplam giri 18
  2. takipçi 5
  3. puan 117

blockchain cuties

lambo
farklı hayvanları yetiştirme ve savaştırma üzerine kurulu blockchain oyunudur. oyunda her hayvan bir erc-721 tokeni temsil etmektedir. bu tokenleri başka oyunculara satabilir veya oyun içi alışveriş ile hayvanınızı geliştirebilirsiniz.

papara

lambo
reklamlarıyla sanki küçük çocukların online alışverişden faydalanması adına kurulmuş bir düzen algısı oluşturan ödeme sistemidir. tabi durum bu kadar da basit değil. bankaların ulaşamadığı bazı noktalara ulaşarak ayrıcalık oluşturup öne çıkan bir yapıya sahip. bddk'dan sanal para lisansı almak için bir servet harcamaları da ayrı bir konu.

marketcap 326 milyar dolar

lambo
bitcoin grafiği ile benzerlik gösteren total marketcap grafiği bitcoinin 2019 rekoru ile birlikte kendi rekorunu kırdı ve şu an 326 milyar dolar. bitcoin ath döneminde 800 milyar doları gördük. sonrasında ise dip olarak 100 milyarı. açıkçası bitcoin fiyatı 11000 iken 326 milyar seviyelerine gelmiş olmamız bu seferki çıkışın çok daha büyük bir hacimle gerçekleşeceği ve total marketcapin 800 milyarla yetinmeyeceği algısı oluşturuyor.

fud

lambo
fiyatın düşeceği konusunda yaşanılan endişedir. fuda kapılmak olarak kullanılır. genelde fuda kapılan birisi büyük bir düşüş beklediği için elindeki malları satar.

türk kripto para borsaları

lambo
yakında beklenen yabancı borsaların türkiye'ye girişinin gerçekleşmesi durumunda sayılarının hızla azalacağını düşündüğüm borsalardır. piyasada bıraktıkları genel izlenim; sorumsuzluk, güvensizlik, müşteri ile olan iletişimsizlik... binance nerden kalkıp türkiye'de iftar verebiliyorsa bi zahmet bi şeyler için uğraşıyordur ve karşılığını alacaktır.

copy trade

lambo
barginexde sık kullanılan bir yöntem. riskleri konusu tartışılır. sonuç olarak hiç tanımadığınız birine paranızı emanet edip bunu yönet diyorsunuz. tamam o adam parayı alıp gidemez ama canı sıkılsa dur şunları ters işleme sokayım dese sıfırı gösterir.

gem

lambo
düşük mc li shit coinlerden ayrılan en büyük özellikleri projelerinin ve ekibinin sağlam olmasıdır. yani shitler den genelde kar alıp kaçılır ama gemlere hodl gözüyle bakılır.