confessions

gemmer

yeni - Yazar

  1. toplam giri 26
  2. takipçi 6
  3. puan 174

borsa delistleri

gemmer
Borsaların genelde hacim düşüklüğü veya scam haberler nedeniyle listelemeyi bıraktığı ve işlemleri durdurduğu olaylardır. Yatırımcılar için çoğunlukla kötü sonuçlansada piyasanın temizlenmesi ve hacmin dağılmaması, toplanması açısından faydalı olduğu düşünülür.

libra

gemmer
uzun yıllardır wechat tarafından kullanılan para transferi yönteminin yıllar sonra blockchain altyapısında facebook tarafından kullanılmaya başlanacak olan versiyonudur. facebook'un avantajı bünyesinde bulunan diğer sosyal platformlarla entegre olarak çalışarak ağı büyük bir çerçeveye yayması. bizim için avantajı; kullanıcı mahremiyetini hiçe sayan facebook gibi bir şirketin yeni bir mahremiyet alanına dalarak artık nereye para harcadığımızı da öğrenecek olması. tabi buna kim avantaj derse.

teknik analiz

gemmer
trader için olmazsa olmaz, uzun dönem yatırımcılar için ise en azından giriş çıkış noktalarını iyi belirlemek adına destek, direnç, indikatör kullanımı gibi basit analiz yöntemlerini bilinmesinde fayda olan kısaca öğrenilmesi analiz yöntemleridir.

madencilik yaptıran uygulamalar

gemmer
projelerin veya işletmelerin sunduğu özel madencilik uygulamalarının yanında indirilen cihazlarda arka planda kullanıcının haberi olmadan izinsiz yapılan madencilik sistemidir. güvenilir olamayan kaynaklardan uygulama indirmekten kaçınılarak sorun çözülebilir.

tarayıcı madenciliği

gemmer
bazı zararlı web sitelerinin çeşitli yöntemlerle uyguladıkları kullanıcılar adına zararlı madencilik yöntemidir. tarayıcıların sağladığı eklentilerle önüne geçmek mümkündür. opera kullananlar için ayarlar kısmından direk aktif edilebilir.

beklenti teorisi

gemmer
piyasada yatırımcıların risk ve belirsizlik içeren durumlardaki karar mekanizmalarını ortaya koymaya çalışan ve davranışsal finansın temelinde yer alan teoridir.
beklenti teorisinin temel varsayımlarına göre yatırımcı gözünde kayıplar kazançlardan daha değerlidir. yani yatırımcının kayıp sırasında hissettiği duygu kazakça hissettiğinden çok daha yoğundur. bir başka varsayım ise, yatırımcıların kesinlik ve olasılık içeren durumlarda daha çok kesinlik tarafına yönelmeye eğilimli olmalarıdır.

john wick

gemmer
zamanının en tanınmış kripto fenomenlerinden, iyisiyle kötüsüyle uzun zaman piyasada aktif bulunmuştur, bir kaç kez hesap kapatıp tekrar açtığına şahit olsakta son gidişinden beri kendisinden haber alınamamaktadır. adamı ne kadar bezdirmişlerse artık..

bedava peynir fare kapanında olur

gemmer
kriptoda çok sık karşılaştığımız, özellikle borsaların kyc karşılığı coin dağıttığı, airdrop'larda hesap erişimleri karşılığı verilen ödüller ile bir çok kez tanık olduğumuz, şahsi görüşüm peynir karşılığı fare kapanında kişilerin şahsi bilgileri alınarak ilerleyen aşamada hedef kitleye yönelik yapılacak pazarlama, reklam,... gibi birçok alana taban oluşturulduğu ve bu bilgilerin kullanılacağını önden bize bildiren tecrübeyle sabit atasözüdür.

dos network

gemmer
düşük market cap ve hacmiyle, önünde büyük borsalarda listelenme ve yeni haberlerle yürüme potansiyeli olduğunu düşündüğüm, gem olarak nitelendirebileceğimiz projedir.

bitcointalk

gemmer
zamanında proje kovalayarak, imza alarak, tanıtım yaparak bir çok kullanıcısına güzel paralar kazandırdı. tabi o seviyeye ulaşmak için bir kaç yılınızı sürekli forumda yazarak geçirmeniz gerek.

google trends

gemmer
google'ın kullanıcıların yaptıkları arama sonuçlarına göre oluşturduğu verilerdir. zaman, mekân, kelime bazlı olarak farklı arama sonuçlarının öğrenilmesine izin verir.
0 /