confessions

fur

yeni - Yazar

  1. toplam giri 22
  2. takipçi 4
  3. puan 113

piyasaya girdikten sonra kaçan uykular

fur
sabah uyanmakta güçlük çekenler hatırı sayılır miktarda yatırım yapmaları gerekir. " bitcoin noldu lan " denilip uyku yarıda kesilir , dump ya da pump görülürse uyku anında açılır hemen haberler okunmaya başlar. yatay ilerleyiş söz konusu ise uykuya devam edilir.

al-sat vs hodl

fur
Çoğu wall street yatırımcısı day trader yani al-sat yapanlara ağır eleştiride bulunmaktadır. Al-sat yapan kişi duygularını bir kenara bırakıp ona göre hareket etmelidir.1 ayda ettiğiniz tüm kar 1 kez terste kalma ile bozulabilir.

2018 ayı piyasası

fur
2018 1 ocakta alım yapan ben için tam bir dibi boylama durumudur. 1.5 yıllık hodl döneminin ardından zararın %85'i kendini toparlamıştır. Bu süre zarfında acı tecrübeler edinilmiştir. Siz siz olun bir ürünü zirveden almayın. fomo'ya kapılmayın. 2018 yılında yatırımcıların büyük kısmının ağzı yandı. Çantalar %1500 zirveden alınmış shitcoinler ile dolu. Ayı piyasasında en güvenli liman bitcoindir. Tl bazında an itibari ile zararı kurtarmış kara geçirmiştir.

küresel kriz beklentisi

fur
erkan öz beyefendinin sıkça dillendirdiği "küresel tufan" dır. 2008 yılından sonra karşılıksız paranın basımının şiddetli şekilde artması , şiddetli borçlanma buna delalettir. bekliyoruz efenim.

deex

fur
sözde merkeziyetsiz borsa. ico fiyatının kat-kat altındadır. Ruslar tarafından geliştirilmeye devam ediyor şu aşamada çok fazla eleştirmek istemesem de 1.5 yıldır ne adam akıllı borsa ne de telefon uygulamasını ciddi anlamda yapabilmiş değiller. Sözde ülke ülke atm kuracaklardı , kart dağıtacakları falan filan. Önümüzdeki süreçte göreceğiz.

düzeltme

fur
benim gibi züğürtlerin tesellisidir. elde tutulan ürün aşağı yönde sarkma yapınca anında "düzeltmedir düzeltme" denilir. Halbuki düpedüz düşüştür. zira kimi çevreler için bitcoin 20 bin dolardan derin bir düzeltme yapmaktadır.

ripple

fur
Rothschild ailesinin kontrol ettiği iddiası bulunan , geleceğin swift sistemi olarak düşünülen kripto paradır. X= Family R= Rothschild P= Power

bakkt

fur
Beklentilerin satıldığı gerçeklerin alındığı bir haberdir.Piyasaya ne denli etki eder bilmemekle birlikte bu haber üzerine tam güvenle piyasaya giriş yapanları "babalar" bir güzel yolacaktır.

tradingview

fur
teknik analizcilerin sosyal medyasıdır. dünya üzerinde yatırım yapmayı düşündüğünüz parite , emtia ya da kripto varsa muhakkak kullanılması evladır. Teknik bilmeyenler yatırım yapmayı düşündüğü emtia ya da pariteler hakkında diğer kullanıcıların yayınladığı fikirleri inceleyebilir.

barginex

fur
kaldıraçlı işlem yapabileceğiniz forex piyasalarının da bulunduğu kripto para ile ödeme alıp-veren borsadır. Aşırı güvenli olmadığını söylemekle birlikte yüklü miktarda gönderim yapmanız sakıncalı olabilir.

selcoin

fur
twitter fenomeni yatırımcıdır. kendisinin 1broker isimli kaldıraçlı işleme izin veren borsada "hera" isimli botunu copy etme gafletine düşüp ciddi zarar etmişliğim vardır. Kendisinin iyi niyetli olduğunu düşünüp takip eden amatör ve orta düzey yatırımcılara dikkatli olmasını salık veririm.

arbitraj

fur
birden fazla borsa arasındaki fiyat farkından edilen kardır. örnek olarak x borasında 49.000 Tl olan bitcoin değeri y borsasında 50.000 tl ise x borsasından alıp y borsasına sattığınız takdirde aradaki fiyat farkı yüzünden 1.000 Tl kar etme durumudur.

volatilite

fur
Basit şekilde fiyatın yukarı ya da aşağı yönde dalgalı şekilde sürekli olarak değişme durumudur. Bu durum çoğu yatırımcıya güvensizlik hissi verir.
0 /