confessions

exen

yeni - Yazar

  1. toplam giri 24
  2. takipçi 5
  3. puan 156

reddit

exen
büyük bir sosyal paylaşım platformu olan reddit aynı kriptoya ilgi duyanların da bir hayli fazla olduğu bir platformdur. bu işle uğraşan birinin takip etmesi gereken kaynaklardan biridir.

algo

exen
daha piyasaya girmeden çok büyük beklenti ile ilk satışı yapılan ancak piyasaya girdiğinde büyük bir hayal kırıklığı ile dump yiyeceğini düşündüğüm projedir.

ontology

exen
temel amacını kısa bir örnekle özetleyecek olursak, bir işyerinde farklı yetkilere sahip çalışanların, ürünlerin, müşterilerin işlemlerini farklı kontrol ve yetki yapısına sahip blockchain tabanlı bir sistem üzerinde yönetmesi.
ağın genel çalışma yapısı;
ontology ağının birinci temel protokolü; çok çeşitli kimlik doğrulama protokolüdür. yani farklı kaynaklardan gelen farklı bilgileri gizlilikten ödün vermeden işleyebilir.
ikinci protokol; erişim kontrolü kullanıcı yetkilerine göre ayarlamayı sağlayan ve aynı zamanda gizliliği koruyan kullanıcı yetkilendirme protokolüdür.
üçüncü protokol; işlem katmanı protokolüdür. yani kullanıcı bilgilerini toplandığı ve işlenmesine olanak tanıyan katman görevindedir.

tezos

exen
kısa adı xtz olan tezos, akıllı sözleşmeler, zincir içi yönetim ve resmi doğrulama gibi özellikleri birleştiren çok amaçlı blockchain platformudur. tezos ağ, işlem ve konsensus protokollerine ayrılmıştır. işlem ve konsensus protokolleri ayrı olarak çalışır ve genel ağ kabuğuna bağlanır. bu kabuk blockchain yapısını korurken ağın protokoller üzerinde iç kontroller yapmasına olanak tanır.

tezos 2017 haziran-temmuz aylarında ico'sunu gerçekleştirdi ve o zaman için ico da en çok yatırım alan proje oldu.[bkz][/bkz]

facebook'un kripto para birimi

exen
18 haziranda white papper'ı yayınlanacak olan libra ismindeki stabil coin. facebook'un sahip olduğu devasa kitle ve rbc bank gibi büyük destekçilerle ses getirecek gibi duruyor. aslına bakılırsa kripto mantığına aykırı ve sadece sanal para cinsinde bir sistem lakin kullanıcı kitlesi oldukça büyük.

blockchain kullanım alanları

exen
piyasaya aşina olmayanların genelde sadece para transferi ve değer saklama aracı olarak kullanıldığını sandığı blockchain'in ihtiyaç duyulması ve çözüm üretilmesi halinde neredeyse tüm alanlarda kullanılabilecek olduğu gerçeğidir.

spekülasyon

exen
yüksek risk ve getiri beklentisi ile genelde kısa süreli işlemlerle yapılan yatırımlardır. normal işlemlere göre alınan risk daha yüksektir. spekülatör işlem sonunda malının bir kısmını veya tamamını kaybedebileceği gibi yüksek karlar da elde edebilir.

bitcoin 8800

exen
uzun bir aradan sonra bu yılın ilk beklenen rekoru 6000'i kıran ve ikinci rekora koşan bitcoinin, altları perişan etsede, piyasada umut ışıklarını bir kez daha yakan ve küçük yatırımcının piyasaya tekrar girmesine vesile olan, popülerliği eski seviyelere çıkarmaya çalışan olay.

malta'nın kriptoya desteği

exen
avrupadaki küçük bir ülkenin kripto camiasında yer alan köklü şirketleri kendi ülkesine çekerek oluşturduğu piyasa belki de gelecek açısından kendisi için en büyük gelişim ve kar kapısı. tanıdığı imkanlar ve oluşturduğu yasal kolaylıklarla, çoğu ülkede dışlanan, yasaklanan borsa, yatırımcı ve proje yöneticisini kendi ülkesine çekti. bunu yapan türkiye olsaydı bugün gayet tatmin edici miktarda vergi geliri ve piyasa sağlar aynı zamanda dünya çapında bu işe öncülük ederek adını duyururdu.
0 /