confessions

egg

yeni - Yazar

  1. toplam giri 14
  2. takipçi 5
  3. puan 56

doge

egg
bu piyasadaki en hakiki altcoindir. boş vaadler ile yatırımcısını kandırmaz, zamanı gelince adam gibi pumplar sonra tüm market ile birlikte geldiği yere geri döner.

tuncer şengöz

egg
çok değerli bir analist ve aydın bir kişi izlenimi veriyor. Ancak bitcoin ile bir kavgası mevcut. Konuyu araştırmadan sürekli karalama politikası izlemesi beni düşündürüyor. Bir keresinde 'altı üstü dandik bir kod dizesi' gibi bir cümleyle açıklamaya bile çalışmıştı bitcoini. Şahsi fikrim emeklilik fırsatının göz göre göre kaçtığını hisseden ve bu sebeple cryptocurrency konusuna asla sıcak bakmaya yeltenmeyen hocamız.

melek yatırımcı

egg
Belirli gelir grubuna dahil olan ve bu sayede kanunların belirlediği bir takım yetkilere sahip olan bireysel yatırımcıdır melek yatırımcı. Yatırım tamamen karşılık beklentisi ile yapılır. Amaç burada iyi bir proje yakalayıp, startup'ın exit yada satın alım aşamasında yüksek bir roi elde etmektir. Ülkemizde bildiğim kadarıyla 1m malvarlığı aranmakta ve yapılan yatırımların %75'i gibi bir oran vergiden düşülebilmekte. Yani melek yatırımcı çok da melek bir şahıs olmuyor genellikle.

seed investor karşılık beklemeden yatırım yapan yatırımcı olarak tanımlanabilir ancak burada da ileride değeri düşecek şekilde bir takım hisse her şekilde yatırımcıya ayrılır.

ortalama düşürmek

egg
bir projeye çok inanıyorsanız ve uzun vaadeli yatırım düşünüyorsanız mantıklı olabilir ancak trade yapan kişi için hatalı pozisyonunu kabullenmek ve stop olmak daha doğru olacaktır.

teknik analiz öğrenmek

egg
tavsiyem basic formasyonlar ve indikatörler ile çok vakit kaybetmeden sağlam şekilde destek/direnç ve japon mum tekniklerini öğrenerek üzerine order flow trading öğrenilmesidir. Formasyon ve indikatörler yerine likidite alanları ve destek/direnç noktaları üzerinden mantık yürüterek pozisyon almaya alışılırsa başlarda oluşacak olası kayıplar azaltılabilir.

poly

egg
sto modasının kaymağını yemeye çalışan scam proje diye düşünüyorum. Menkul kıymet temsil etmesi planlanan bir çok erc token türü hali hazırda geliştirilmekte, st-20 bildiğim kadarıyla erc-20 den tamamen farksız. Somut bir sto süreci ve crowdfundingleri de görünürde yok. Zaten regülasyon süreci gerçekleştiğinde bu tarz aracı şirketlere ihtiyaç olmadan şirketler hisselerini token ile temsil etmek istedğinde basit bir tek taraflı sözleşme ile uyumluluğu sağlayacaktır. Hypetan öteye gitmez gibi poly..

satoshi nakamoto

egg
araştırınca bana nick szabo gibi geliyor ama who knows. ilk btc transferi yapılan kişi hal finney ile yakın arkadaş oldukları ve komşusunun adının satoshi nakamoto olduğu da söyleniyor.

malta'nın kriptoya desteği

egg
Malta konusunda uygulamanın dışarı yansıtıldığı gibi crypto cenneti olmadığı ve regülasyon olmasına rağmen halen daha STO konusunda büyük gelişmelerin yaşanmadığı belirtiliyor. Konunun sebebi devletin adaptasyon sürecinin yavaşlığı da olabilir. Ancak düşünüldüğü gibi müthiş bir cryprocurrency entegrasyonu ülke içinde yaşanmamaktadır. Şunu da belirtelim ülkenin cumhurbaşkanı bir ekonomi panelinde blockchain için geleceğin teknolojisi ve Malta'yı bu konuda öncü yapmak istiyoruz demişti.

akıllı sözleşme

egg
founderinin nick szabo olduğu ancak kaymağını ethereum ile vitalik'in yediği kod dizisidir. Yine de belirtmekte fayda var vitalik zamanında önermiş core ekibine işine bak demişler çocuğa..

blockchaini reklam malzemesi yapmak

egg
özellikle avukat tayfasında çok sık rastladığım bir cahillik harekatıdır. Ülkemizde sanki blockchain kullanımından dolayı kaynaklanan bir çok uyuşmazlık varmış gibi blockchain lawyer yazıp aslında boşanma davasından öteye gidemeyen avukatların kendini kurtarma çabasıdır. Bir de bitcoin ile ödeme kabul ediyorum gibi yalandan reklam çabalarına girerler genelde..

küçük esnafın blockchain ile işlerini nasıl büyütürüz çırpınışına benzer hareketlerdir.