confessions

dolmacoin

yeni - Yazar

  1. toplam giri 28
  2. takipçi 4
  3. puan 197

stale

dolmacoin
madencilik için ilk bulan kazanır formülüdür. hali hazırda bir madenci tarafından bulunmuş bir bloğun başka bir madenci tarafından da bulunmasıdır. bu tarz durumlarda ödülü ilk bulan alır. ikinci bulan ise stale blok yani ödeme yapılmayan çıkarmış olur.

akümülasyon

dolmacoin
belirgin düşüş veya çıkışlardan sonra fiyatın belirli bir süre yatay seyrederek al-sat dengesinin kurulduğu durumdur. bu süreç akümülasyon dönemi/süreci olarak adlandırılır.

not giving away eth

dolmacoin
vitalik butyerin'in kendi adına açılan sahte hesaplar ve bu hesaplar tarafından vaat edilen bize şu kadar gönderin size şu kadar eth dağıtıcaz gibi scam hesaplardan insanları ve kendini korumak adına twitter'da kendi hesap ismine eklediği söz dizesidir. sonrasında twitter'da popüler bir kullanıma sahip olmuş ve bir çok proje ve kişi tarafından kullanılmaya başlanmış sözdür.

libra

dolmacoin
popüler düzenin popüler kültüre ayak uydurması gibi gözüksede arkasında pekde temiz emellerin yatmadığına inandığım kriptopara. mantıklı düşününce çok mantıklı bir sistem ama arkasındakiler olayı karartıyor. şahsen hiç kullanmayı dahi düşünmediğim kripto para.

huobi meetup

dolmacoin
dünyanın en büyük borsalarından biri olan huobi'nin düzenlediği 22 haziran'da istanbul'da gerçekleşecek olan buluşma etkinliğidir. kripto devlerinin gözü birer birer türkiye üzerine çekilmeye başladı. umarız güzel gelişmeler olur.

ben demiştim sendromu

dolmacoin
ortaya sunulan bir fikrin doğru çıkması halinde kişilerin doğru tahminleri için kullandıkları sözün, kişiyi içerisine soktuğu durumdur. bak işte dedim çıktı, nasıl bildim ama, en iyi ben bildim, 10 tane şey salladım biri tuttu ve ben bildim işte bakın gördünüz mü, iyi bakın bak her zaman olmuyor, bunu yazın bir kenara ben bildim.

craig wright telif başvurusu

dolmacoin
gerçek bitcoini ortaya çıkarma iddialarıyla çakma bitcoin kabul edilen bch'yi tıklayarak çakmanın çakmasını çıkardığı yetmezmiş gibi hızını alamayıp birde bitcoin adına telif başvurusunda bulunması olayıdır. bu piyasada ne fake biter ne scam ne de manipülasyoncu.

krizden çıkış kapısı

dolmacoin
kriptonun, var olan küresel ekonomi düzenini bozacağına inanan bizlerin sık kullandığı sözdür. gelecekte olabilecek herhangi büyük bir krizde dolar gibi karşılığı olamayan devlet paralarının güveni ve değeri azalacak, buna karşılık insanlar herhangi bir yere bağlı olmayan ve sınırlı arza sahip bitcoin ve benzeri kripto paralara yöneleceği yönündeki düşüncedir.

bitcoin değil blockchain

dolmacoin
öyle veya böyle yatırımcıların para kazanmak için girdikleri bu piyasada, bazılarının sisteme ne kadar bağlı olduklarını göstermek için kullandıkları sözdür. önemli olan bitcoin değil blockchain. hadi ordan diyesim gelir. doğrudur, devrimin mantığı blockchainde ama blockchain mantığını ve kullanım alanlarını dahi bilmeyen adamların asıl amaçlarının para kazanmak değil bu işin teknik kısmına gönül vermek olduğunu söylemesi başlı başına boş lakırtıdır.
0 /