confessions

cryptozan

yeni - Yazar

  1. toplam giri 22
  2. takipçi 4
  3. puan 138

sto

cryptozan
security token offering. şirketlerin hisselerini kitlesel fonlama satışa sunmasını sağlayan bir çeşit halka arz yöntemidir. bir nevi halka arzın blockchain versiyonu. ico'lardan farkı ise daha güvenli bir altyapıda oluşması ve yatırımcısına fonlama sonrası kuru bir token değil şirketten pay vermesi olarak düşünülebilir.

mcafee freedom coin

cryptozan
işin içinde mcafee varsa uzak duracağım coindir. zamanında günün coini dalgasına çok kaybetmiştim. gerçi suçu sadece adama atmak doğru değil. benim de hatam var. niye gidip atlıyosun.. bu adamın adını duyduğumda hep bu olay aklıma gelir.

big mac endeksi

cryptozan
1986 yılından bu yana kullanılmakta olan, ülkeler arası satın alma gücü değerlerine göre döviz kuru seviyelerini ölçmek için kullanılan yöntemdir. the economist tarafından yayınlanmaktadır.
teori temelinde, tüm dünyada var olan ve aynı standartlarda hazırlanan bir ürünün(big mac), ülkelerdeki tüketicilere maliyeti karşılaştırılarak alım gücü temelli döviz kuru belirlenmesine dayanmaktadır.

ayı tuzağı

cryptozan
yükseliş trendinin bittiğine inandıran kısa süreli yanıltıcı düşüş hareketidir. hareket öncesi fiyat sürekli yükseliş eğiliminde olduğu için sert bir düşüş hareketi yatırımcıların bir kısmını bu tuzağa çekerek ellerindeki malı satmalarına sebep olurken, bi kısım yatırımcı için ise tepeden satılan malın bir derece alttan alınması için fırsattır.

delist

cryptozan
bir projenin coin veya tokenlarının işlem gördükleri borsadan çıkarılması hadisesidir. bunun altında bir çok sebep yatabilir lakin ne olursa olsun başı yanan genelde yatırımcı olur.

paper wallet

cryptozan
bir çeşit soğuk depo yöntemidir. varlıklar için kilit değer olan private keyinizin ve cüzdan deposit adresinizin kodlarının bir yere kaydedilmesi veya çıktı alınmasına paper wallet denmiştir.
0 /