confessions

cryptovboy

yeni - Yazar

  1. toplam giri 26
  2. takipçi 5
  3. puan 164

işlem ücretleri

cryptovboy
gönderi işlemleri dışında yapılan al-sat işlemleri için borsalar tarafından komisyonlardır. borsadan borsaya farklılık gösterirler. aynı zamanda taker ve maker olarakda farklı fiyatlanırlar. taker direk markette satılan fiyattan hızlı alım yapan, maker ise belli bir fiyata işlem koyan ve bekleyen yatırımcıdır. likidasyon için borsalar genelde marketin hacimli olmasına destek oldukları ve stabilliği arttırdıkları için maker'dan daha az komisyon alırlar.

huobi meetup

cryptovboy
türk borsaların kendilerine çeki düzen vermesi için son fırsatlar. düşünsenize binance tl kapısını açsa milli olması dışında türk borsası kullanmak için tek bir neden söyleyebilir miyiz..

tcta

cryptovboy
eğitimlerine bişey diyemem, ne alma ihtiyacı duydum ne de bir yerde denk geldim. ama topluluğu genel olarak ağır kibir sahibi. sürekli birilerini aşığılama, bişeyleri ispat etmeye çalışma, birbirlerini pohpohlama çabasındalar. kripto türk toplulukları arasında en itici ve yapmacık bulduğum gruptur.

mcafee freedom coin

cryptovboy
john mcafee'nin 2019 sonlarına doğru piyasaya sürmeyi planladığı, amacı diğer para ve değerlerden ayrı, borsalardan bağımsız bir yapı oluşturmak olan coindir. freedom ismi ise coinin hedefi olan bağımsızlığı simgeliyor.

binance.je

cryptovboy
binance'in sterlin ve euro destekli kriptopara borsası. ilk açılışında kayıt olan 10000 kişiye 20 euro değerinde işlem ücretlerinden kesilmek üzere hediye veren borsa. tabi ref link sistemi de geçerli olduğundan türk camiasında da adından bahsetmeyen kalmamıştı.

gate.io abd delist hamlesi

cryptovboy
borsaların bir trend dalgası gibi abd için uyguladığı delist hareketlerine gate.io'nun da katılması olayıdır. içerisinde en hacimli kriptoparalarında olduğu 19 kriptoparayı 30 haziran itibari ile işleme kapatacak. abd için durumlar iyice karıştı. hayırlısı diyelim.

camiadaki gruplaşmalar

cryptovboy
özellikle 2018 itibariyle gerçekten büyük bir kitleye ulaşan türk kripto topluluğunda karşılaştığımız gruplaşmalardır. gelişim açısından faydalı olabilsede klasik türk fanatikliğinin görüldüğü durumlarda olaylar tarafçılığa kayarak hoş olmayan görüntü oluşturabiliyor.

crypto bulldog

cryptovboy
geliştirmiş olduğu geniş kapsamlı ve her yönüyle konuyu ele alan temel analiz yöntemleriyle, yerli ve yabancı kripto sevdalıları tarafından benimsenen başarılı kriptocudur. fa checklisti, görülmeye ve kullanmaya değer başucu kaynağıdır.

btc bazlı kayıp

cryptovboy
altcoinler için sıklıkla konuşulan; bitcoinin sert çıkış veya düşüşlerinde, yatırım yapılan bir projenin ederinin dolar bazında çok fazla oynamasada btc bazında ciddi değer kaybettiği durumdur.

metamask

cryptovboy
özellikle dex'lerde işlem yapmak için kullanılan kişisel cüzdan. aynı ledger gibi 12 kelimelik kurtarma kodu ile geri getirme ve kurtarma işlemleri yapılıyor. kullanışlı ancak eklenti olarak sunulması güvenliği açısından kafalarda soru işareti bırakmıyor değil.

10 sene sonra kripto

cryptovboy
10 sene sonrası için birçok mesleğin ortadan kalkacağını düşündüğüm dünyamızda, var olacak en büyük mesleklerin yazılım, bilişim, yapay zeka, robotik alanlarında olacağına hiç şüphem yok. ve böyle bir ortamda blockchainin teknoloji anlamında en az yüzde 10 luk bir payı olduğunu varsayarsak ister istemez kripto ekonomi anlamında dünyada büyük pay sahibi olacaktır diye düşünüyorum.
0 /