confessions

cryptofes

yeni - Yazar

  1. toplam giri 30
  2. takipçi 7
  3. puan 175

ölçeklenebilirlik

cryptofes
bir sistemde veya ağda belirli zaman içerisinde gerçekleşen işlem sayısı veri miktarının artması veya azalması durumlarında sistemin sorun yaşamadan ve aksaklıklara sebep olmadan duruma ayak uydurabilmesidir. örnek vermek gerekirse aynı süre içerisinde, ağda gerçekleşen 10 işlem ile 1000 işlemin, işlem hızı ve veri depolanması konusunda aralarında ucu açık farklar olmadan gerçekleştirilebilmesidir. yoğunluklarda işlemlerim uzun sürelere yayılmamasıdır.

kyc

cryptofes
güvenlik ve caydırıcılık açısından önemli bir doğrulama. ama prensip olarak çok fazla açığı var. gönderilen kimlik suretlerinin gerçek olup olmadığını kontrol edememe gibi. bugün binance gönderdiğiniz kimlik fotoshop'da 5 dakikada hazırlanabilir. veya gerçek kimlik olsa bile binance bunun gerçek olduğunu nasıl bilebilir. ben gidip x y isminde bir abd pasaportu görüntüsü hazırlayıp yollasam işlemlerde vpn, tor kullansam benim işleyeceğim suçlarda beni nasıl yakalayabilir diye sorduran kimlik onay sistemi.

tron

cryptofes
ilk başlarda çok farklı bir amacı ve yönü olmasada justin sun'ın trollemeleri ile reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek bi şekilde toplumun ilgisini çekmiştir. sonrasında bittorrent hamleleri ve cz'ye olan yakınlığıyla almış yürümüştür.

halving

cryptofes
piyasanın teknik açısından çok arzın azalmasına ve fiyat artışına odaklandığı durumdur. beklenen sec etf kararı neyse halving de bu piyasa için odur.

ledger wallet

cryptofes
piyasada adı en çok bilinen donanım cüzdanıdır. kripto varlıkların büyük kısmını destekler. son binance hacki sonrası satışlarını 2 kat arttırmıştır. bu da akıllarda 1 nasihat 1000 musibet atasözünü canlandırır.
0 /