confessions

coinzet

yeni - Yazar

  1. toplam giri 20
  2. takipçi 3
  3. puan 140

kurumsalların piyasaya etkisi

coinzet
bugün bir arkadaşımla klasik kripto sohbetleri yaparken kendisinin bahsettiği konu üzerine açma gereği duyduğum başlıktır. olay şöyle ; bugüne kadar piyasayada olmayan kurumsalların ilerleyen dönemde piyasaya büyük girişlerini devam ettirecekleri herkesin malumu ve bunun gerçekleşmesi durumunda acaba gerçekten 2017'de yaşadığımız gibi tüm altcoinler için büyük bir boğa görür müyüz yoksa kurumsallar kurumsallıklarını yapıp tüm ilgiyi ilk 10 diyebileceğimiz bitcoin, ripple, eth tarzı büyük hacimli ve güvenilir altlarda tutarak marketi bu yönde harekete zorlamaları durumunda çok beklediğimiz altpartyler sadece bir kaç altcoinle sınırlı kalır mı. tabi ki bu altı boş yapılmış bir tahmin değil ve gerekçeleri şöyle; bir çok altcoin teknolojik anlamda şimdiye kadar kendilerini tamamladılar ve bundan sonrası için çeşitli anlaşma haberleri ve manipülasyonlar dışında yüksek x ler görebileceğimiz bir bahaneleri pek kalmadı. bir çoğu aynı zamanda scam projeler oldukları için kurumsallar açısından pastadan pay alamayacaklar ve belki de beklenen x100'lü günleri göremeyeceğiz...

kriptoya duyulan ilgi

coinzet
parabolic olarak artan ilgidir. bunun en güzel kanıtı ise geçmişe yönelik yapılan analizlerdir.
şöyle düşünelim; 2016-2017 döneminde kendini gösteren ve pisada adını duyurmaya başlayan bitcoin o dönemden önce bağımsızlığı sebebiyle kimse tarafından dikkate alınmıyordu. 2017-2018 döneminde ise büyük bir ilgiyle karşılandı lakin 20.000'i göreceğini kimse inanmıyordu. ama artık durum farklı, insanlar bir şeyin bir kere olduğunu gördüler mi tekrar olacağına inanırlar ve bu en büyük kitle olan yeni yatırımcının gelmesini sağlar. 2017 de elle sayılacak kadar az olan borsalar şu an sayamayacağımız kadar çok. her gün internette yeni bir tanesiyle karşılaşıyorum. bu da büyümekte olan ilgi katsayısının bir başka örneği. işin içine kriz beklentisini de eklersek 2017 de x kişi tarafından ilgi gördüyse 2019-2020'de bu kaç x olur siz düşünün.

bat

coinzet
basic attention token, kendisini blockchain teknolojisi ile geliştirilmiş dijital reklamcılık ağı olarak tanımlayabiliriz. projenin görevi yayıncı, sağlayıcı ve kullanıcı arasında transfer edilebilen, paylaştırılabilen bir ağ oluşturmak. en güzel çalışır örneği ise brave tarayıcısı. brave üzerinden elde edilen reklam gelirleri bat token aracılığıyla şimdiye kadar sadece müşteri konumunda olan izleyicilerle paylaşılmaktadır. projenin en büyük artısı tabiki ekip lideri j a v a s c r i p t' in fikir babası brendan eich.

market döngüsü

coinzet
gerçek değeri olmayan veya anlık fiyatlanan ponziler haricinde, bütün değer sahibi ürünlerin fiyatlarının belirli dönemlere göre oluşturdukları döngüdür. temeli insan psikolojisine dayanır.

çözülemeyen vergi meselesi

coinzet
daha ergenlik dönemine bile girmemiş kripto piyasası için devletlerin yana yakına çözüm aradığı lakin sistemin kendi kontrolleri dışında hareket etmesi sebebiyle henüz net bir çözüm bulamadıkları meseledir. küresel anlamda işin altına elini çok katı yaptırımlarla koymak isteyen ülkeler olduğu gibi, sadece regülasyon kısmıyla ilgilenen ve gelişimine katkı sağlayan ülkelerde vardır. ülkemizde ise henüz herhangi bir yaptırım olmayıp araştırma aşamasındadır.

kripto para piyasasının küresel değerlendirmesi

coinzet
küresel kapital ekonomi sistemine tepki olarak doğmuş bitcoin ve diğer kripto paraların sistemdeki yerinin genel manada her yönüyle değerlendirmesidir. her alanda bağımsız olan kripto paraların dünya parasal sisteminde yaptığı ve yapmakta olduğu büyük değişimler şüphesiz var olan sistem sahiplerini rahatsız etmektedir.

kriptosuz hayat

coinzet
hayatımın belkide en güzel 2 yılı diyebileceğim son 2 yıl içerisinde kriptoyla tanışmam her açıdan benim için farklı oldu. çok üzüldüğümüzde oldu sevindiğimizde ama bu duguları bir topluluk olarak hep beraber dayanışma içerisinde yaşamak gerçekten güzeldi. bu güzelliklerin çoğunun olmadığı hayat ise kriptosuz hayattır.