confessions

atc

yeni - Yazar

  1. toplam giri 29
  2. takipçi 9
  3. puan 151

paribu'nun balık pulu hastası emir'in tedavi masraflarını karşılaması

atc
paribu'nun inanılmaz güzel hareketi. küçük emirin krem masraflarını ve ailesinin 2 yıllık kirasını karşılayacaklarmış. ahbap platformu ve haluk levent'e de paribu'ya bu imkanı sağladıkları için teşekkür etmek gerek.

https://twitter.com/haluk_levent/status/1132299767017615360

camiada ki herkes için örnek olsun ve nice güzelliklerin yolu açılsın :)

temel analiz

atc
ben graham'a göre var olan tek analiz türüdür. geriye kalan tüm 'teknik yaklaşımlar' piyasada al-sat yapan ve uzun vadede kalıcı karlar elde ettiği görülmemiş(çok küçük bir azınlık hariç) spekülatörler içindir. bu yüzden inanılmaz yükseliş dönemlerinde bile oyuncuların büyük çoğunluğu zararını çıkarmaya çalışmakla meşguldür.

(bkz:benjamin graham)
(bkz:akıllı yatırımcı)

charlie shrem

atc
silk road'da para aklamak için kullanılan bitcoinleri satan kişi olduğu için 2 yıl hapis yatan yahudi bitcoin öncüsü. aslında bitcoinlerin yasadışı işlerde kullanılacağını bildiği için ceza almıştır. yine de hapis kararı hukuktan çok amerika'nın bitcoin communitysine göz dağını içermektedir.

gördüğü anda bitcoinin değerini anlayan ve 2012 yılında bitcoin foundation'ı kuran gerçek bir bitcoin pioneer'dır.

btcturk

atc
türkiyenin ilk, dünyanın 4. kripto para borsasıdır.

yönetimini inanılmaz beğeniyorum özgür güneri zaten yeni nesil bir yönetici olarak idoldür. ekibinin kullanıcılara olan yakınlığı, etkinliklere verdikleri destekler, ekosistemi geliştirmek için attıkları adımlar, ürettikleri içerikler btcturk'ü değerli bir marka haline getiriyor, daha da başarılı olacaklarına eminim.

paribu türkiyenin en hacimli borsası olmasına rağmen bu konuda btcturk'un çok gerisindedir.

dorian satoshi nakamoto

atc
google'a satoshi nakamoto yazınca karşımıza çıkan abimiz. bitcoin ile tek bağlantısı evinin hal finney'e 2km mesafede olmasıdır. bitcoin popüler olup cia tarafından evi basılınca satoshi'nin yüzü olmuştur.

benim de uzun süredir profil resmi olarak kullandığım fotoğrafı ikoniktir.

hal finney

atc
dorian satoshi nakamoto adında bir komşuya sahip olan bitcoin öncüsü. aslında satoshi'nin bitcoini beraber geliştirdiği insanlardan birisidir. gönderilen ilk bitcoinin de alıcısıdır. benim de içinde bulunduğum bir grup tarafından satoshi olduğu düşünülür. als'ye bağlı olarak hayatını kaybetmiştir ve hastalığının ilerlemesi ile satoshi'nin aktfiğliğinin azalması arasında bir kolerasyon vardır. bu konunun üstüne çok düşmemekle beraber satoshi olduğunu reddetmiştir.

çok büyük adamdır, bitcoinin titanlarından biridir. rip

(bkz:bitcoin pioneer)

ico

atc
2017 boğa piyasasının en büyük aktörlerinden olan halka arz yöntemi. şimdilerde yerini ieo'lara bırakmaktadır

sadece bir internet sitesi ve roadmap ile milyonlar toplayan projeler bir balon oluşturdu ve bu balon 2017 sonunda patlayarak ayı piyasasını başlattı.

(bkz:ico bubble)

ponzi

atc
kanada'da yaşayan, ofansif tarzı olan twitter fenomeni. sıksık tüm kriptoparaların ponzi olduğunu söyler. özellikle düşüş dönemlerinde müthiş antipati topluyor ama baya seviyorum kendisini eğlenceli birisi.

(bkz:ponziaddict)

küresel kriz beklentisi

atc
2008 krizinde halının altına süpürülen yapısal sorunların kendini göstermesiyle olgunlaşacak sonrada devrim niteliğinde yeniliklerin ve %100 olmasa bile daha verimli olması kaçınılmaz olan bir sistemin kabul edilmesiyle sonuçlanacak olan krizin beklentisidir.

bizde erkan öz 2013 yılından beri bu konuyu dile getirir, bir çok finans insanı (bkz:ray dalio), (bkz:nouriel roubini), (bkz:paul krugman) 2020 kulübünde erkan hocaya katılmıştır.

(bkz:2020 kulübü)
0 /