tomo

kriptodanisman
TOMO, BinanceDEX'de listelenmek üzere TomoB adlı token çıkartıyor veya yakında listelenecek. TOMO'larınızı https://bridge.tomochain.com üzerinden TomoB ile takas yapabilirsiniz.

Normal Tomocoin'in 3-5 ay içinde BinanceCEX'de listelenme ihtimali de oldukça yüksek.

binance

cryptofes
bir çok konuda bir numara olmayı başarmış tek borsadır. zamanının devlerini geçerek ve sürekli çalışmayı sürdürerek liderliği elden bırakmamıştır

çözülemeyen vergi meselesi

ulgenkhan
vergi, devletler için bir gelir meselesinden öte, bir egemenlik meselesidir. devlet vergi salmakla, o alanda hâkim olduğunu, hegemon olduğunu, düzenleyici, denetleyici ve yaptırım uygulayıcı olduğunu gösterir. kripto para piyasasının vergilendirilmesi demek, devletlerin kripto para ile olan politik ve hukukî bağının kurulması demektir.

henüz devletlerin kripto para piyasasına ve kripto paralara yönelik ortak bir tavrı ve yaklaşımı olmadığından, ortak bir vergi politikasından da bahsedemiyoruz. önümüzdeki dönemde bu konuda dünya bankası, imf, Birleşmiş Milletler, G-8, G-20 vb. küresel kurum ve platformlarda somut adımlar atılacaktır. devletlerin birbirinden bağımsız olarak vergilendirme yöntemleri geliştirmesi hem karmaşa doğurur hem de verginin verimliliği açısından olumsuzluk teşkîl eder.

airdrop

exen
insanlar için para kazanma yöntemi, şirketler için reklam yapma ve kişisel verileri toplama aracıdır. hedef kitlesi direk kripto ile uğraşanlar olduğundan reklam yapmak isteyen projeler için vazgeçilmezdir.

stop loss

moips
Stop loss koyarsan patlar, koymazsan magmaya iner. Bu işin kuralı budur. Sen istediğin kadar hesap kitap yap, market makerın mutlaka bir planı vardır.

bitcoin pişmanlıktır

coinomo
yakın tarihte duyacağımızı düşünmediğim ibaredir. son kozlarını oynamaktadır. ancak fiyattan bağımsız, bitcoin'in yapı olarak insanlığa zarar verdiğinini düşünen aklıselim insanlar da yok değil.

kriptoda enerji sarfiyatı

samson
merkeziyetsizlik, düşük maliyet ve az insan gücü gibi artılarının yanında kriptonun maddi anlamda en büyük eksi yönü herkesin malumü enerjidir. dünya üzerinde birçok noktada yayılmış olan madencilik zinciri, çalıştırdıkları sistemler ile büyük enerji harcarlar ve bu enerjinin ilerleyen zamanlarda artarak devam edeceği de bir gerçek.

btcturk

coinomo
kapanmasının ardından el değiştirerek finansbank eski ceo su tarafından alınmıştır ve düzenlenerek tekrar işleme başlamıştır.

piyasaya girdikten sonra kaçan uykular

fur
sabah uyanmakta güçlük çekenler hatırı sayılır miktarda yatırım yapmaları gerekir. " bitcoin noldu lan " denilip uyku yarıda kesilir , dump ya da pump görülürse uyku anında açılır hemen haberler okunmaya başlar. yatay ilerleyiş söz konusu ise uykuya devam edilir.

holo'nun son durumu

cryptolist
Büyük ümitlerle girdiğimiz piyasada belki şu zamana kadar türk topluluğu tarafından en güvenilen projelerden biri olan holo'nun fiyat anlamında geldiği son noktada hepimizi biraz düşünmeye salan durumdur. olaya gerçekçi bakmak gerekirse projenin altı boş değil elbette. Hala geliştiriyorlar. Ancak fiyat açısından pek de beklendiği gibi değil.

bitfeks.com

yasin
Türkiye'nin kripto para borsalarından. Geçtiğimiz boğa sezonu açılmıştı yanılmıyorsam. Referans ile kazanç sistemini ilk uygulayan yerli borsaydı. Epey bir ilgi çekmişti ilk açıldığında ama bekleneni veremedi.