huobi meetup

cryptovboy
türk borsaların kendilerine çeki düzen vermesi için son fırsatlar. düşünsenize binance tl kapısını açsa milli olması dışında türk borsası kullanmak için tek bir neden söyleyebilir miyiz..

metamask

cryptovboy
özellikle dex'lerde işlem yapmak için kullanılan kişisel cüzdan. aynı ledger gibi 12 kelimelik kurtarma kodu ile geri getirme ve kurtarma işlemleri yapılıyor. kullanışlı ancak eklenti olarak sunulması güvenliği açısından kafalarda soru işareti bırakmıyor değil.

vitalik buterin bitcoin sv açıklaması

roger
genel anlamda topluluğun büyük kısmının scam gözüyle baktığı bitcoin cash forku bitcoin sv hakkında tüm piyasanın saygı duyduğu isim olan vitalik buterin' in hardcore crypto yayınında yaptığı scam tespiti. dikkat çektiği nokta ise binance' in birden delist edişi. akıllara büyük sorular getirsede kişisel görüşüm, bitcoin sv topluluğun az bir kısmı tarafından da olsa benimsenmekte ve son ay yaptığı yükselişler azımsanmayacak derecede.

camiadaki gruplaşmalar

cryptovboy
özellikle 2018 itibariyle gerçekten büyük bir kitleye ulaşan türk kripto topluluğunda karşılaştığımız gruplaşmalardır. gelişim açısından faydalı olabilsede klasik türk fanatikliğinin görüldüğü durumlarda olaylar tarafçılığa kayarak hoş olmayan görüntü oluşturabiliyor.

bitcoin kehanetleri

rider
Birilerinin çıkıp ortaya bir iddaa atması ve iddianın belli bir bölümünün gerçekleşmesi sonucu gerçek olacakmış düşüncesiyle genelde inanılan, Teknik ve temel anlamda kendince bir dayanağı olsa da genel anlamda çok umut bağlanmaması gereken, insanları üzebilecek sonuçlara yol açan tahminlerdir.

2008 finansal krizi

zero
abd merkezli emlak balonuyla patlak veren ve karşılıksız olarak tarihinden bugüne kadar basılanın çok daha fazlasının kısa bir süre içerisinde tekrar basılarak düzeldiği iddaa edilen ancak içerden kanamaya devam eden yaradır

erkan öz

rock
sadece bizim camiamız tarafından değil tüm türkiye tarafından tanınan saygın ekonomist yazar. kendisinin ekonomik durumlar hakkındaki samimi ve gerçekçi tespitleri bizler için geleceğe daha sağlam bakabilmek adına dikkat edilmesi gereken güzel bir kaynaktır.

küçük yatırımcı

code geass
piyasaya girdiği miktar çoğunlukla kıyaslanınca daha az olan yatırımcıdır. bu söz genelde paranın azlığından çok, giren kişilerin bilinçsiz yatırım yaptıklarını, fomoya kapıldıklarını ve yükseldikten sonra aldıklarını belirtmek için kullanılır.