halving

cryptofes
piyasanın teknik açısından çok arzın azalmasına ve fiyat artışına odaklandığı durumdur. beklenen sec etf kararı neyse halving de bu piyasa için odur.

justin sun

yasin
tron'un kurucucu. Eski ripple personeli. Forbes'in 30 yaş altı en başarılı işadamları listesine 3 defa girmiş. Bir pazarlama dehası. Kriptopara ve blok zincir alemine aman aman bir yenilik ve teknoloji getirmeyen tron'u markette ilk 10'a sokması bunun ispatıdır.

scam

code geass
amacı aldatmaca, dolandırıcılık ve kolay yoldan para kazanmak olan bazı gruplarının piyasaya sürdükleri projelerdir. genelde ortada net bir proje veya çalışır durumda ürün yoktur. vaatlerle insanlardan para toplarlar ve coin satarlar. sonu genelde yatırımcı için kötü biter. (bkz:bitconnect)

holo

elliotmrx
uber nasıl kendine ait araçları olmadan dünyanın en büyük araç flolarından birine sahipse, airbnb nasıl kendine ait dairesi olmadan neredeyse dünyanın her sokağında ev kiralatabiliyosa holochain de yakında kendine ait serverları olmadan dünyanın en büyük sunucu kiralama merkezi olabilir.

tron

yasin
Tron, geçtiğimiz boğa sezonunda yüzleri ziyadesiyle güldürmüş, akabinde en hızlı düşen coin olmuştu. erc-20 olmaktan çıkıp kendi ağına geçmesi dahi fiyatta kayda değer bir artış sağlamamıştı. O günlerden bugüne tron ve kurucusu justin sun ağır eleştiriler almış ve almaya devam etmektedir. Ben bu eleştirilerin bir kısmına katılmakla beraber, çoğunluğuna katılmıyorum. Hele ki tron'un shitcoin diye adlandırılması tamamen haksızlık. Evet, tron teknolojik olarak bir yenilik getirmiyor ama zaten hiç bir zaman böyle bir iddiaları olmadı! En başından beri kendilerini "açık kaynaklı eğlence platformu" olarak tanımlıyor. Ve bu alanda da çalışmalarını sürdürüyorlar. Piyasa shitcoin dolu ve bunların çoğunluğu yakın zamanda tarihe karışacak ama bir pazarlama dahisi olan justin sun projenin arkasında olduğu sürece tron'a hiç bir şey olmayacaktır diye düşünüyorum.

market döngüsü

zero
sürekli aha bak burasındayız şimdi, aha bak şuraya giriyotuz diye benzetme grafikleri atılan lakin daha hiç tutanını görmediğim döngüdür. döngü doğru, öyle veya böyle o tarz bir grafik çıkacak ortaya ama 6000 de döngü yeni başlangıç evresi diye grafik atan bir sürü adam btc 3000 görünce konusunu bile açmadılar.

quarkchain

rock
saniyede 1 milyon işlem iddaasıyla piyasaya çıkan blockchain projesidir. merkeziyetsiz, güvenli, public ve yüksek ölçeklenebilirlik qkc'nin öne çıkan özellikleri. iki katmanlı yapısında ilk katman verilerin saklandığı ve aynı zamanda küçük parçalar halinde bölümleyerek yönetme özelliği yani elastik birleştirme özelliği sunar. ikinci katman ise kök ağı yani doğrulayıcı parçadır. çözmeye odaklandığı temel problemlerler; tam sağlanamayan merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik problemleri.

aelf blockchain

kursataelf
aelf blockchain ya da $elf olarak da bilinen merkezi olmayan (Merkezsizleşmiş) bulut bilişim blockchain ağı.

Aelf Resmi Sitesi ---> https://aelf.io/ (Türkçe dil seçeneği vardır.)

Aelf WhitePaper (Türkçe) ---> https://aelf.io/gridcn/aelf_whitepaper_TR.pdf?v=1

Aelf WhitePaper (İngilizce) ---> https://aelf.io/gridcn/aelf_whitepaper_EN.pdf?v=1.6

Aelf Tanıtım Videosu — Türkçe Altyazılı ---> https://www.youtube.com/watch?v=qbIP1TEX33Q

Aelf Resmi Türkiye Telegram Grubu ---> https://t.me/aelf_turkish

not: bu başlık altında aelf'le ilgili tüm yorumlarınızı, görüşlerinizi paylaşabilirsiniz ve merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. ayrıca aelf'le ilgili en güncel duyurular, haberler vs. bu başlık altında anlık olarak paylaşılacaktır.