kriptoda enerji sarfiyatı

gergedan
Kripto ile olmaktan çok kripto paraların konsensus algoritmasıyla alakalı olan ifadedir. Örneğin bitcoin'in konsensus algoritması olan iş kanıtı (pow) algoritmasında ciddi enerji sarfiyatı mevcutken, farklı algoritmalara sahip kripto paralarda durum farklıdır. Buradaki denge, neyden taviz vereceğinizle alakalıdır. Merkeziyetsizlikten taviz verilerek ölçeklendirme ve enerji sarfiyatından kazanç sağlanabilir. Birçok farklı konsensus algoritması mevcut, birçoğu da geliştirilme aşamasındadır. Bir çok kripto parada ciddi bir enerji sarfiyatı söz konusu değildir.

hyperledger

parameto
2016 yılında linux topluluğu tarafından ortaya çıkan açık kaynak kodlu blockchain projesi. ortaya çıkış amacı, kurumların kendi ihtiyaçlarına yönelik blockchain geliştirip kullanabilmeleri için çalışma ve geliştirme alanı oluşturmaktır.

justin sun

yasin
tron'un kurucucu. Eski ripple personeli. Forbes'in 30 yaş altı en başarılı işadamları listesine 3 defa girmiş. Bir pazarlama dehası. Kriptopara ve blok zincir alemine aman aman bir yenilik ve teknoloji getirmeyen tron'u markette ilk 10'a sokması bunun ispatıdır.

mcafee freedom coin

cryptozan
işin içinde mcafee varsa uzak duracağım coindir. zamanında günün coini dalgasına çok kaybetmiştim. gerçi suçu sadece adama atmak doğru değil. benim de hatam var. niye gidip atlıyosun.. bu adamın adını duyduğumda hep bu olay aklıma gelir.

ekonomi koçu

rolfmao
Gerçek adını dahi bilmediğim, beş yıldır Twitter'da teknik analiz paylaşan üstad, abi. Tek amacı insanlar zarar görmesindir. Gördüğü her ekstrem hareketi temellendirerek grafik üzerinde anlatır, içten ve samimidir. Kendisine çok mail attım, beni öğrencisi alsın yetiştirsin yaşımız da küçük belki kaynarım arada diye ama yoğunluktan olsa gerek, dönüt vermedi.

Twitterda kafasını bozanı blocklamakdan da çekinmez, takipçi kaygısı yoktur. Üstadın geldiği nokta artık robotlara kafa tutmak market makerla kavga etmekdir. Nasıl yapıyor, anlamıyorum ama zararsız çıkabiliyor. Şu sıra ETH/USD paritesiyle kavgalı, kafası bozuk sanırım şifresini çözdüğünü yakında paylaşacağını söyledi. Emir yerlerini saptamış sanırım. Ben de kendisinden çok şey öğrendim hem teknik bağlam da hem trade psikolojisi bağlamında. Tecrübelerini paylaşmaktan asla gocunmayan, türk forex traderi, stratejist, yüce gönüllü abimiz. Yolu bahtı açık olsun.

celr

zero
celer network; ödeme işlemlerinin yanında geliştirilmiş 2. katman zincir dışı akıllı sözleşmelere izin veren, hızlı ve ölçeklenebilir bir platform. kullanıcıya dapp'lerde 10.000 kat daha hızlı işlem özelliği sunuyor. buda oluşturulan dapp'lerde aynı anda birden fazla işlemin gecikme ve aksama olmadan yapılabilmesi anlamına geliyor. kısaca üzerinde dapp geliştirilebilir hızıyla ve ölçeklenebilirliğiyle ön plana çıkan bir platform.

cülcüllemek

gergedan
Bir kişiliksinin soyisminden mülhem kripto camıasında kullanılmaya başlanmış, birinin etki/katkısıyla koinin yükselmesini ifade eden latifeli fiildir. Kanımca, lugavi anlamı oluşmamış olmasına rağmen şer'i anlamı "bereketlendirmek" olan ifadedir. Bu anlamda, sözlük içinde bilgi amaçlı entry girişleri için kullanılabilir. Örneğin, şu konu hakkında bilgi verin demek yerine, "cülcülleyin de okuyalım abi" gibi.

binance chain

coinomo
bir çok token'in teknolojisinden ziyade, kendilerine yaşatacağı fiyat artışını düşünerek bünyesine geçiş yaptığı platform coindir. şahsi görüşüm binance'in piyasanın etinden, sütünden, yününden faydalandığının göstergesidir.

vitalik buterin bitcoin sv açıklaması

roger
genel anlamda topluluğun büyük kısmının scam gözüyle baktığı bitcoin cash forku bitcoin sv hakkında tüm piyasanın saygı duyduğu isim olan vitalik buterin' in hardcore crypto yayınında yaptığı scam tespiti. dikkat çektiği nokta ise binance' in birden delist edişi. akıllara büyük sorular getirsede kişisel görüşüm, bitcoin sv topluluğun az bir kısmı tarafından da olsa benimsenmekte ve son ay yaptığı yükselişler azımsanmayacak derecede.

ticaret savaşları

dragon
bir noktada dışa bağımlı ülkeler için kendi teknolojisini üretme adına faydalı bir olay. zira bazı ülkelerin başına böyle hadiseler gelmeden harekete geçmeleri zor.

monero

gok
gizlilik odaklı kripto para birimi. yaptığınız işlemler monero ile izlenemiyor, ayrıca gizli adresler ve birçok özellik daha sizi monero'da bekliyor.

uzun vadeli düşünüyorum yalanı

voltran
nelerini gördüğümüz bu piyasada özellikle sürekli bişeyleri shilleyen ve cebinde sürekli yeni para varmış gibi her hafta başka bi mala yatırım yapan, yaptığı yatırım iyi yükselirse ilerleyen zamanda sürekli insanların yüzüne vuran, düşerse sanki hiç almamış gibi yapan veya ben şuradan satmıştım zaten diyen, herkez kaybederken ne hikmetse çoğunlukla kazanan tiplemelerin ağzına sakız olan bir sözdür. sözün veya her bu sözü kullanan kişinin bir kabahati yok, ama aradan bir iki böyle tip çıkınca, sözünde adı çıkıyor elbet.