publish0x.com

yasin
Medium ve Steemit gibi bir kişisel blog platformu. Her üye en fazla üç blog oluşturabiliyor. İstediğiniz dilde yazılar yayınlayabileceğiniz Publish0x'in benzerlerinden en büyük farkı, bu platformda para kazanabilmek için yazar olmanıza gerek yok. Sitede yayımlanan blog ve yazıları okuyarak da para kazanabiliyorsunuz. Dileyenler yazarlık için de başvurup, blog yazarak kazançlarını arttırabilirler. Yalnız yazar olacak arkadaşların dikkat etmesi gereken bir nokta, yayınladıkları içeriklerin tamamen orijinal, kendilerine ait olması gerekiyor. Başka sitelerden kopyala-yapıştır yazılar tespit edilmesi halinde anında hesabınız kapatılır.

Site şu anda 4 farklı kripto para ile ödeme yapıyor. Bunlar; BNTY, dai, HYDRO ve BAT. Ayrıca her okuduğunuz yazıdan ne kadar kazanacağınızı da siz belirliyorsunuz. Bunu biraz açıklayalım. Örneğin bir yazı okudunuz, yazının en alt kısmında bir pencere göreceksiniz. Bu pencerede, yazı için belirlenen ödülün yüzde kaçını yazar, yüzde kaçını okuyucu (siz) alacak onu belirliyorsunuz. (Yazara asgari %20 vermeniz gerekiyor. İsterseniz tamamını da yazara verebilirsiniz.) Bu şekilde her on dakikada bir bahşiş gönderip alabilirsiniz.

Yanlış anlaşılma olmasın, bu bahşişler sizin cüzdanınızdan değil, sitenin kendi ödül havuzundan veriliyor. Yani bu siteyi takip ederek sadece kazanabilirsiniz, kaybetme şansınız yok. :)

Siteden faydalanabilmek için üye olmanız gerekmekte. Üyelik için herhangi bir para yatırmanıza, KYC yapmanıza falan gerek yok. Buraya tıklayarak kolayca üye olabilirsiniz.