elliot dalga prensibi

carlone
temelinde insan psikolojisini barındıran ve içerisinde insanın bulunduğu her olayda sonucun aynı çıktığı psikolojik insan davranış ve tepkilerinin grafikler üzerinde dalgalar ve sayımlarla uygulandığı prensiplerdir.
gergedan
Tuncer Şengöz'ün kitabını okuduktan sonra "acaba" dediğim, bilimsel arka planının ampirik bir yaklaşıma sahip olduğu grafik dalga modelidir. Analiz yapan dalgacı müridler, analizin başarılı olması durumunda konuyu dalga modelinin yüceliğine bağlayacak kadar bağnaz; başarısız olması durumunda kendilerinden bilecek kadar mütevazıdırlar. Müminlerinin, Elliot teorisiyle ilişkisi tam bir borsa tarikatına işaret etmektedir. (bkz:Vardır bir hikmeti)
dragon
bilimsel olarak bakıldığında işin içinde toplum psikolojisi ve analiz olduğu için diğer bir çok trade yöntemine göre daha hatrı sayılır olduğu düşünülebilir. sonuç olarak tarih tekerrürden ibarettir ve insanoğlu genelde toplu şekilde ve aynı şeyleri yaparlar.
unspoken
bir analiz aracı olarak kullanmak isteyenlerin, dinamiklerini gerçekten en ince ayrıntısına kadar öğrenmesi gerekir. Aksi halde büyük zararlara uğratabilir. uzun vadeden kısa vadeye doğru analiz edildiğinde gelecek fiyatlamalara dair bir fikir verebilir. Tabi ki hiç bir analiz aracı tek başına kullanılmamalı farklı araçlarla birlikte strateji belirlenmelidir.