bitmeyen düşüş beklentisi

zero
uzun zamandır içerisinde olduğumuz ayıdan ha çıktık ha çıkacaz dediğimiz zamanlarda 6000 den 3000 e giden büyük düşüş sonrası piyasayı o kadar karamsarlık sarmış ki insanlar şu an 3000 den 6000 gelmiş yani x2 yapmış bitcoin için bile hala düşücek yönünde görüş bildiriyorlar. hiç çıkmayacakmış gibi düşünüyorlar. bence bu tamamen psikolojik. o kadar silkelediler ki insanlar artık umutsuz vaka gibi bakar olmuş. düşer mi düşmez mi bilemeyiz ancak yüzde 50 üstü toplum psikolojisi negatif.
lupioner
"Çıkış dönemine yaklaşıldığının en büyük habercisidir" demek isterdim fakat, en son bu cümleyi kurduğumda bitcoin 6000 dolar civarında falandı. O kadar korkutulduk o kadar silkelendik ki insan düşüş bitti demeden önce 40 kere düşünmek istiyor.
wolfe
vadenin sürekli uzamasıyla insanların son boğayı unutması ve battık psikolojisi. şu an ne kadar inanmamaya çalışsamda bana da hala 20000 ler hayalmiş gibi geliyor.
atc
tam tersine tipik boğa piyasasına alamettir. ayı piyasasının yorgunluğu ile düşüş beklemekten pozisyona giremeyen trader, fırsatların kaçışını izler ancak bu sırada bitcoin 2x muhtelif coinler bi kaç-x yapmıştır.