arbitraj

gemmer
bir ürünün fiyatının, o ürünün işlem gördüğü pariteler veya borsalar arasında oluşan fiyat farklılıklarıdır. örnek vermek gerekirse btc/usd 100x değer iken btc/euro 110x değer olması, bir borsada 100 liraya satılan bir malın başka borsada 110 liraya satılması.. bu gibi durumlarda aradaki fiyat farkından yararlanılarak yapılan kar işlemlerine arbitraj denir
kalender
yetersiz hacim sebebiyle yöntemlerimi açıklmaya çekindiğim kavram. Nasıl olduğunu anlatırsam ben yapamam diye düşündürür beni :)
fur
birden fazla borsa arasındaki fiyat farkından edilen kardır. örnek olarak x borasında 49.000 Tl olan bitcoin değeri y borsasında 50.000 tl ise x borsasından alıp y borsasına sattığınız takdirde aradaki fiyat farkı yüzünden 1.000 Tl kar etme durumudur.
cryptofes
her defasında abi çok iyi kar var deyip uygulamaya geçince teori ve pratik arasındaki farka şahit olduğum ve çok fazla bir getirisi olmayan işlem türüdür.
gok
işlem ücretlerini hesaplamazsanız kâr etme işini şansa bırakacağınız, eğer hesaplarsanız bilinçli bir şekilde takas yaparak değilseniz zengin olabileceğiniz yöntem. ayrıca bunda saniyeler bile önemlidir dolayısıyla artık bu işi genellikle botlar yapar.
taner dr
İşlem yapmadan önce borsa transfer süreleri iyi hesaplanmalı, aksi taktirde daha ucuza satabilirsiniz. 2017 son çeyrekte büyük bir gelir kapısı olunca yerini botlara bıraktı.