holochain

efrypto
"think outside the blocks" sloganıyla blockchain'e karşı olan rekabetlerine güzel bir soluk katan; bünyesinde holo, junto ve daha birçok uygulama geliştirilmiş/geliştirilecek olan ağdır. (bkz:holo)
(bkz:hot)

satoshi nakamoto

rider
hakkında yüzlerce iddaa olan bilinmez şahıs. yaşandığı bile meçhul. bir ara abd veya çin uydurması bir şahıs olabileceği bile konuşuluyordu. en önemli nokta ise cüzdanda bekleyen bitcoinler. onlar hareket etmeden çözüme ulaşmak güç.

binance coin

bitcointalktr
Ethereum'un 2017 yılında ki ICO'lar sürecinde fiyatlanmasına ve popülerliğine benzer bir grafik çiziyor. Merkeziyetsiz borsaya geçiş/açılış, kendi ağına geçmesi ve kaldıraçlı işlemler ile fiyatının 100 doları geçmesini bekliyorum. Bitcoin 20.000 dolar fiyatına yürürse Ethereum'un iz düşümü bir grafik ile aynı performansı verebilir. 1000 Dolar!!!

KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYSİ DEĞİLDİR, YARIN Binance İÇİN BİR SORUŞTURMA OLUR FİYAT ÇAKILIR. HERKES KENDİ HESABINI/ARAŞTIRMASINI YAPSIN.

bitcointalk

samson
türkiye ip'lerinden veya vpn kullanımında sürekli sıkıntı yaşadığım ve sonunda tor'a başvurduğum forumdur. çok fazla içerik var ve kaliteli içerik bulmak zor. bitsözlüğün bu anlamda ileriye yönelik kaliteli içerik ve yazarlarıyla gerçek kripto muhabbetlerinin döndüğü bir ortam olacağını düşünüyorum.

en meşhur kripto pumpçıları

wolfe
borsa konusunda uzman olduklarını iddaa eden ve veya büyük kitleye erişim sağlayabilen genelde bu işe yeni girmiş insanları para kazandırma vaadiyle kıskacına alarak onlarında paralarına konan kişi veya gruplardır. genelde yanlarında 5 10 tane kendilerini sürekli öven müridleri vardır. bunları gören yeni yatırımcı ise vaatlere inanarak ya paralı guruba girer yada pumpa. ama ikisininde de son hep kötü biter. (bkz:john mcafee)

kripto para piyasasının yatırımcı profili

efrypto
genelde işin teknolojisiyle ilgilenen genç insanlar var sanılıyor olsa da, bu komünite türkiye'de gözlemlerimce daha çok borcunu kapatmak veya kolay para kazanmak isteyip teknolojiyi fazla takmayan aile babalarını barındırıyor. bu kişiler de genelde etraftan duydukları "bir günde 100'e katlamış, deli para var bu işte" gibi söylemler sayesinde piyasaya giriyor, acemi işlemler sonrası paraları eridikten sonra girdiklerine pişman oluyorlar.

selcoin

yasin
Bitcoin'i erken almaktan başka hiç bir özelliği olmayan, piyasaya erken girmiş olmanın avantajını dibine kadar kullanmış, ne teknik ne de temel analiz konusunda en ufak bir bilgisi olmayan, çok takipçili twitter hesabı.

ytd

sourmenia
Görüşünü paylaşmak isteyenlerin üzerinde ki baskıyı azaltması için seçtiği en naif yoldur. Henüz lisansı olmamasına rağmen ytd demediği için hapse giren yada ceza alan olmamıştır. Tabii tüm bu bilgiler ytd

rekt

luxernus
bir tür sıcak su pokemonu. zira yakaladığınızda başınızdan aşağı kaynar sular dökülmüş hissiyatı verir.
yeterli sayıda ayı ile savaştırırsanız level atmalası mümkündür.
level 2 de Rekter, level 3 Rekkest'e dönüşerek evrim geçirebilmektedir.