sim kart kopyalama

coinomo
2-fac aut kullanmayan borsalara karşı kullanılan en büyük açıktır. aynı zamanda yasal anlamda büyük suç söz konusudur. türkiyede paribu'da yaşandığına şahit olduğum ve haberlere konu olan olaydır. tabi paribu olaydan sonra dahi uzun süre buna karşın önlem almamasıyla tepki görmüştür.

ftm fantom

nathen
ağında bulunan node sayısına bakmaksızın sorunsuz ölçeklenebilen yapısıyla ön plana çıkan, eth'nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı sorunu çözmeyi hedefleyen sistemdir.

ovis

gok
Market, Limit and Stop order destekleyen Türk lirasıyla işlem yapabileceğiniz bir kripto para borsası. kktc'de yer almakta.

hodl

wolfe
2013 yılında bitcointalk da gamekyuubl adlı bir kullanıcının yazım hatası sonucu kriptoda meşhur olmuş bir terimdir. hold yazmak isterken hodl yazması ile i am hodl olarak kripto tarihine geçmiştir. bugün kriptoda hold dan çok hodl ifadesi kullanılıyor. asıl anlamı ise uzun süre tutmak, satmamak (bkz:i am hodl)

kriptokritik

taner dr
2016 sonlarında slack grubu ile başlayan, 2018 Nisan discord platformuna geçen türk kripto para topluluğu, herkesin söz sahibi olduğu, teknik analiz, margin tekniği ve kripto gündeminin tartışıldığı, güncel haberlerin değerlendirildiği, haftanın belirli akşamları da ekonomi piyasasından önemli insanların konuk olduğu, sesli sohbet akşamları ile kaliteliyi hiç düşürmediği, müdavimi olduğum oluşum.

https://discord.gg/caGNxXJ

http://www.kriptokritik.com/

python

gok
çoğu kişinin deneyimlerinden yola çıkarak öğrenmesi diğer dillere karşı zor olmayan programlama dili. beginner-friendly denilenebilir.

blockchaini reklam malzemesi yapmak

gergedan
Son zamanlarda özellikle enerji şirketlerinde karşılaştığım imaja yönelik bir yaklaşımdır. Blokzincirinin b'sini bilmeyen insanlar ağızlarında sakız etmektedirler. Bu durum, ilerleyen zamanlarda beyaz yakada "blokzinciri uzmanı, uzman yardımcısı" gibi pozisyonların oluşacağını düşündürmektedir.