binance.je

cryptovboy
binance'in sterlin ve euro destekli kriptopara borsası. ilk açılışında kayıt olan 10000 kişiye 20 euro değerinde işlem ücretlerinden kesilmek üzere hediye veren borsa. tabi ref link sistemi de geçerli olduğundan türk camiasında da adından bahsetmeyen kalmamıştı.

stablecoin

code geass
sabit fiyatlı coinlerdir. 1 adedinin 1 dolara eşit olması hedeflenir. ortaya çıkış amaçları kripto paralar ile usd arası geçiş yapabilme imkanı sunmaktır. her bir stabilcoinin karşılığınca aynı miktarda gerçek usd olduğu bilinir. yani bi nevi gerçek para karşılığı sanal para almakla eşdeğerdir.

1 sys 96 btc

cryptorock
binance için bir nevi kullanıcı güven testi sayılabilecek, bizim için maddi hasarı büyük görülse de binance için çerez parası hükmünde ki hack olayıdır. bu olayın ardından en büyük çıkarımım binance gerçekten piyasaya güven sağlamış. piyasa negatif hiçbir tepki vermiyor. misal 2 gün önce.

john wick

bitcointalktr
2016 yılından tanırım. Bitcoin 2017 Aralık ayında 20k dolara giderken hatırladığım kadarıyla 7-8k dolar civarı çıkış yapmıştı. Sonra uzun süre ortalıkta gözükmedi. Ardından geri döndü. En son bir yazı yayınlayıp twitter aleminden bilinen adı ile çekildi.

market döngüsü

zero
sürekli aha bak burasındayız şimdi, aha bak şuraya giriyotuz diye benzetme grafikleri atılan lakin daha hiç tutanını görmediğim döngüdür. döngü doğru, öyle veya böyle o tarz bir grafik çıkacak ortaya ama 6000 de döngü yeni başlangıç evresi diye grafik atan bir sürü adam btc 3000 görünce konusunu bile açmadılar.

bitmeyen düşüş beklentisi

zero
uzun zamandır içerisinde olduğumuz ayıdan ha çıktık ha çıkacaz dediğimiz zamanlarda 6000 den 3000 e giden büyük düşüş sonrası piyasayı o kadar karamsarlık sarmış ki insanlar şu an 3000 den 6000 gelmiş yani x2 yapmış bitcoin için bile hala düşücek yönünde görüş bildiriyorlar. hiç çıkmayacakmış gibi düşünüyorlar. bence bu tamamen psikolojik. o kadar silkelediler ki insanlar artık umutsuz vaka gibi bakar olmuş. düşer mi düşmez mi bilemeyiz ancak yüzde 50 üstü toplum psikolojisi negatif.